در بازدید جمعی از نمایندگان مردم تهران از این شرکت مطرح شد

ایران خودرو دیزل الگوی خروج از ورشکستگی و رکود

مدیرعامل ایران خودرو دیزل در حاشیه بازدید جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از خطوط تولید این شرکت و دیدار با کارکنان، ضمن ارایه گزارشی در خصوص روند تولید و دستاوردهای حاصله، گفت: در حال حاضر ایران خودرو دیزل از زیان ده‌ترین به سودده‌ترین شرکت خودروساز کشور تبدیل شده و در آینده نزدیک دستاوردهای بزرگ‌تری را در این مجموعه شاهد خواهیم بود.

به گزارش سرعت پرس به نقل از ایکوپرس– جواد توسلی‌مهر با اشاره به روند افزایش تولید در این شرکت، رمز اصلی موفقیت‌های این خودروساز را تنها در تولید دانست و گفت: به همت کارکنان و با افزایش تیراژ به زودی شاهد شکستن رکورد تولید ماهانه تاریخ شصت ساله ایران خودرو دیزل خواهیم بود.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل با تاکید بر سرعت در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و تنوع سبد محصولات این شرکت، خاطرنشان کرد: با تکیه بر تولید، ایران‌خودرو دیزل توانسته گام‌های خوبی در اشتغال‌زایی و به‌کارگیری جوانان و نیروی جوان بردارد.

تقدیر از مدیریت هوشمندانه و توانمندی کارکنان ایران خودرو دیزل 
در این دیدار، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خشنودی از گزارش‌های مثبت ارایه شده از این مجموعه و نیز مشاهده مرکزی فعال و تولیدکننده‌ای صنعتی و روبه رشد، گفت: مدیریت بسیار هوشمندانه این خودروساز و توانایی کارکنان توانمند آن، باید مورد تشویق و تقدیر قرار گیرد.
وی با اشاره به زیان بالای شرکت ایران‌خودرو دیزل طی سال‌های گذشته و تیراژ پایین محصولات آن، تاکید کرد: امروز دیزل شرکتی سودده و با توان بالای تولید است که سال‌های رکود و زیان‌دهی را به‌خوبی طی کرده و اکنون راه خود را استوار می‌پیماید.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت ها و آمادگی ایران خودرو دیزل در زمینه صادرات، این آمادگی را ناشی از رشد کیفی محصولات دانست و اظهار امیدواری کرد، محصولات این خودروساز در خارج از مرزهای کشور نیز به‌ خوبی بدرخشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، میزان نشاط در میان کارگران و رضایتمندی آنها از اشتغال در این مجموعه را ستودنی خواند و افزود: جذب نیرو و توجه به اشتغال‌زایی در ایران خودرو دیزل بسیار چشم‌گیر و ستودنی است.

ادامه حرکت رو به رشد ایران خودرو دیزل با نگاه دانش‌بنیان
سید مصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز، با اشاره به لزوم آشنایی هر چه بیشتر ارگان‌های مختلف با توانایی‌های تولید مجموعه ای نظیر ایران خودرو دیزل، گفت: با آشنایی هرچه بیشتر این ارگان‌ها و تامین نیاز خودروی سنگین خود از خودروسازانی همچون ایران خودرو دیزل، به جای نگاه به واردات خودروهای دست‌ دوم، نگاه ها معطوف به تولیدات داخلی و رشد آن خواهد شد.
وی ضمن ابراز خشنودی از گذراندن رکود چندساله شرکت ایران خودرو دیزل تاکید کرد: اکنون می‌توانیم با تکیه‌ بر تولیدات داخل، از واردات محصولات بی‌کیفیت خارجی جلوگیری کنیم؛ لازمه‌ این مهم، توجه به فناوری و دانش روز دنیاست که باید با نگاهی دانش‌بنیان این حرکت روبه رشد استمرار یابد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که خودروهای تولیدی ایران خودرو دیزل می‌توانند با ارتقای کیفی، جاده‌های اروپا را نیز طی کنند، خاطرنشان کرد: باید به اقتصاد انرژی در کشور توجه خاص شود و بر این اساس هرچه تولیدات ما باکیفیت‌تر باشد، میزان سوخت و هدررفت آن نیز کاهش خواهد یافت. این موضوع می‌تواند در زمینه‌ سوخت و انرژی، نیازهای کشور را تا حد زیادی برطرف کند.

تحقق شعار سال را در ایران خودرو دیزل می‌توان دید
اقبال شاکری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تاکید بر این‌که تحقق شعار سال در ایران خودرو قابل مشاهده است، عنوان کرد: امروز در این مجموعه می‌توان بی‌اثر ماندن تحریم‌ها را به‌خوبی حس کرد.
وی با تاکید بر این‌که رونق چشم‌گیر تولید در ایران خودرو دیزل اتفاق افتاده است، این مهم را امری بی‌نظیر دانست و گفت: اکنون ما دریایی از فناوری، مهارت و مدیریت برجسته را در این کارگاه عظیم تولیدی می‌بینیم و تمامی این عوامل دست‌به‌دست هم داده و موجب می شود نه ‌تنها در کشور، بلکه در جهان نیز در حوزه‎‌ صنعت خودروهای سنگین خودنمایی کنیم.
شاکری، مدیریت این مجموعه صنعتی را مثال‌زدنی دانست و اظهار کرد: این رهبری و هدایت صنعتی باید سرمشقی برای کارگاه‌های کم کارکرد باشد تا با الگو قرار دادن این توانایی‌ها، ارتقای تولید را در داخل کشور شاهد باشیم.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=3551
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه