ایران خودرو به دنبال تولید ۲۱۰ هزار دستگاه خودرو در زمستان

ایران خودرو با تکمیل و توسعه زنجیره تامین و بهبود در فرایندهای تولید، به دنبال افزایش و تولید ماهانه بیش از ۷۰ هزار دستگاه خودرو در زمستان جاری است.

سرعت پرس – تولید خودرو ناقص و دپو آن ها در پارکینگ های خودروسازان، صرف نظر از نارضایتی مشتریان باعث زیان خودروساز، مشتری و قطعه ساز می شد. اما حالا با تولید عبور مستقیم، خودرو پس از تولید و انجام کارهای نهایی، آماده فروش است.
مهدی خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در همایش دستاوردهای تولید عبور مستقیم اذعان کرد که ایران خودرو دیگر هیچ خودرو ناقصی تولید نمی کند. علاوه بر این، تیراژ تولید محصولات این شرکت نسبت به سال های پیش، بیشتر شده و کیفیت محصولات نیز با توجه به ارزیابی های صورت گرفته، ارتقا یافته است.
خطیبی در ادامه به تیراژ ایران خودرو در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته بخش عمده ای از آمار تولید ایران خودرو مربوط به خودروهای CKD بود. اما حالا تنها پنج درصد از آمار تولید ایران خودرو مربوط به خودروهای CKD “خانواده هایما” است.
اکنون ایران خودرو، نسبت به سال گذشته ۱۳۳ هزار دستگاه خودروی بیشتری تولید کرده است. ایران خودرو در شرایط تحریمی سخت به این آمار دست یافته است.

افزایش تولید در زمستان

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مورد آمار تولید این شرکت گفت: در حال حاضر، ایران خودرو روزانه دو هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو تولید می کند. تا پایان آذرماه، آمار تولید ماهانه ایران خودرو ۶۰ هزار دستگاه خواهد بود. البته هدف بر این است که آمار تولید ماهانه ایران خودرو در زمستان به بیش از ۷۰ هزار دستگاه خودرو در ماه برسد.

دستاورد دو هزار میلیاردی تولید عبور مستقیم

خطیبی ضرر پنج هزار میلیاردی ایران خودرو را ناشی از تولید ناقص خودرو در ادوار گذشته دانست.
وی افزود: امسال به لطف تولید کامل، ایران خودرو دستاورد دو هزار میلیارد تومانی کسب کرده است.
شناسایی گلوگاه ها و برطرف کردن مشکلات، در افزایش تیراژ تولید به شدت موثر است. به گفته خطیبی، کمبود قطعاتی مثل رینگ آلومینیومی باعث تولید ناقص خودرو می شد. اما اکنون ایران خودرو این مشکلات و گلوگاه ها را شناسایی و آن ها را برطرف کرده است.
مطالب مرتبط:
لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=6507
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه