با حضور وزیر کشور صورت گرفت:

امضای خرید908دستگاه اتوبوس شهری گروه بهمن با شهرداری مشهد

تفاهم‌نامه خرید و سرمایه‌گذاری 908 دستگاه اتوبوس بین گروه خودروسازی بهمن و شهرداری مشهد با حضور وزیر کشور به امضای طرفین رسید.

 

سرعت پرس– بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن در حاشیه امضای این توافقنامه ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهمنامه گفت: از اینکه توانستیم در نوسازی حمل و نقل عمومی شهر مقدس مشهد مشارکت داشته باشیم، خشنودیم.
وی افزود: گروه بهمن با امضا تفاهمنامه‌ای با شهرداری مشهد خبر از فروش ۹۰8 دستگاه اتوبوس شهری، 108 دستگاه کامیون کمپرسی و کشنده و ۲۰۰دستگاه مینی‌بوس داد.
علیمرادلو در خصوص تفاهنامه اخیر این شرکت با شهرداری مشهد افزود: خدمت به شهر مشهد، در واقع خدمت به زائران این شهر است که مایه مباهات ما خواهد بود. از اینکه این توفیق را داشتیم شاکر خداوند هستیم.
مدیرعامل گروه بهمن افزود: در این تفاهمنامه قرار شد ۹۰8 دستگاه اتوبوس شهری از شرکت اسنا و ۲08 مینی بوس شهری پیشرفته پگاسوس از شرکت بهمن دیزل در اختیار شهرداری مشهد قرار بگیرد.
وی اضافه کرد: 108 دستگاه کامیون کمپرسی و کشنده از تولیدات شرکت سیبا موتور نیز مورد موافقات قرار گرفته است.
علیمرادلو یاداور شد: امیداریم با انجام مراحل اولیه این توافقنامه در نیمه دوم امسال بخشی از این محصولات در اختیار شهرداری مشهد قرار بگیرد. وی افزود: چنانچه مراحل اولیه با سرعت انجام شود گروه بهمن این امادگی را خواهد داشت تا بخشی از تعهدات خود را برای تسهیل حمل و نقل عمومی برای زائران ایام نوروز به سرانجام برساند.
همچنین؛ وزیر کشور در مراسم امضای تفاهم‌نامه خرید و سرمایه‌گذاری ۹۰8 دستگاه اتوبوس بین شهرداری مشهد و گروه خودروسازی بهمن گفت: انتظار داریم سایر شهرها نیز مانند شهرداری مشهد وارد عرصه تامین ناوگان حمل‌ونقل عمومی شوند.
سید عبدالله ارجائی، شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: تسهیل حمل‌ونقل عمومی، کاهش آلودگی هوا و حمایت از تولید داخل از اهداف انعقاد این قرارداد است.
گفتنی است؛ گروه اسنا از زیر مجموعه های گروه خودروسازی بهمن است وتولید کننده انواع اتوبوس های شهری و بین شهری از جمله اتوبوس شهری 12 متری، اتوبوس دوکابین شهری و… است. همچنین قرار است به زودی اتوبوس شهری 18متری را به بازار عرضه نماید. در حالی قرارداد خرید 908دستگاه اتوبوس گروه بهمن برای مشهد منعقد شد که پیشتر قرارداد 100دستگاه اتوبوس شهری تبریز با این گروه خودروسازی طی مراسمی منعقد شد.
همچنین شرکت بهمن دیزل به عنوان بزرگترین تولیدکننده خودروهای تجاری در کشور، 60 درصد از تولیدات کشور را در اختیار دارد و در سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تولید و امسال بناست بیش از ۵ هزار خودرو تولید کند.
سیباموتور نیز از سال ۹۱ اولین تولید خود را به بازار عرضه کرد و اکنون برند FAW را دارد. شرکت سیباموتور با توجه به شرایط بازار و نیاز مشتری قصد دارد محصولات جدید متنوعی را به بازار عرضه کند؛ تاکنون ۹ هزار دستگاه به بازار محصول ارائه کرده و جایگاه خوبی در سهم کیفی داشته است. شرکت سیباموتور ۱۹ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=3047
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه