بین یک شرکت مطرح قالب‌سازی و گروه صنعتی ایران‌خودرو صورت گرفت

امضای تفاهم ‌نامه همکاری مشترک در حوزه خودکفایی و ساخت قالب‌های بزرگ پلاستیک

تفاهم ‌نامه ایجاد همکاری مشترک با یکی از سازندگان معتبر خارجی در حوزه قالب های بزرگ قطعات پلاستیکی خودرو در شرکت تام ایران‌خودرو و با حضور مدیران عامل شرکت‌های قالب‌های صنعتی ایران‌خودرو و JCL به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس و به نقل از ایکوپرس– در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه، مدیرعامل شرکت JCL خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش همکاری‌های بین دو کشور، می‌توانیم امیدوار باشیم در آینده همکاری موثری در حوزه ساخت قالب‌های پلاستیک داشته باشیم.
وی به توانمندی‌های شرکت قالب های صنعتی ایران‌خودرو (IKID) در این حوزه اشاره کرد و یادآور شد:  این شرکت امکانات خوبی در حوزه قالب سازی دارد و  به سرعت می‌تواند خود را به عنوان یک قالب ساز توانمند مطرح کند.
مدیرعامل شرکت قالب‌های صنعتی ایران‌‌خودرو نیز به شکل‌گیری آینده استراتژیکی در حوزه قالب‌های پلاستیک اشاره و تاکید کرد: در مرحله اول در پروژه‌های داخلی گروه صنعتی قرار است طراحی قالب و انتقال دانش طراحی از سوی طرف خارجی انجام شود، اما در حوزه ساخت بخشی از کار در ایران و بخشی در خارج انجام شود. در فاز دوم نیز قرار است طراحی و ساخت در شرکت قالب های صنعتی ایران‌خودرو و با نظارت شرکت خارجی انجام شود.
علی موسوی تصریح کرد: در زمینه طراحی و ساخت قالب‌های فلزی می‌توانیم ادعا کنیم به خودکفایی رسیده‌ایم و در کنار آن می‌توانیم دانش طراحی قطعات را نیز توسعه دهیم.
وی ادامه داد: ایران‌خودرو برای طراحی قطعات فلزی هیچ‌گونه وابستگی ندارد، در زمینه قالب‌های پلاستیک نیز زیرساخت‌های لازم انجام این کار در شرکت قالب‌های صنعتی ایران‌‌خودرو وجود دارد ولی به سرمایه‌گذاری زیادی نیز نیاز دارد تا با افزایش ظرفیت، دانش طراحی قالب‌های بزرگ پلاستیک مانند قالب‌های داشبورد و سپر را هم زمان با قالب‌های فلزی پیش ببریم.
موسوی درباره عواید حاصل از این اقدام برای کشور گفت: در قالب این همکاری قرار است انتقال دانش فنی شبیه سازی و طراحی و ساخت قالب های قطعات پلیمری صورت گیرد همچنین هدف این است که سرمایه‌گذاری مشترکی برای افزایش ظرفیت در حوزه  قالب‌سازی پلاستیک  صورت پذیرفته و از  این همکاری مشترک به عنوان مرکز صادرات قالب های پلیمری در آینده استفاده کنیم و از این طریق به بازار ایران و روسیه وارد شویم.
لازم به ذکر است، شرکت JCL جزو چهار شرکت برتر طراح قالب‌های بزرگ پلاستیکی است و پیشرفت بالایی طی چند سال اخیر داشته‌ است که در نتیجه آن سهم  بالایی از بازار  را نیز توانسته از آن خود کند. این شرکت به صورت تخصصی در حوزه خودرو ورود کرده‌ و با برندهای صاحب نام خودرویی نظیر مرسدس و  BMW نیز همکاری کرده است. با توجه به این که در حوزه طراحی و ساخت قالب‌های پلاستیک از لحاظ دانش، تکنولوژی و ماشین‌آلات ضعف‌هایی در کشور وجود دارد، امضای چنین قراردادی می تواند آینده روشنی برای کشور و گروه صنعتی ایران خودرو تضمین کند.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=10990
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه