در بررسی صورت های بورسی بهمن محقق شد؛

افزایش 50درصدی اشتغال در گروه بهمن

گروه بهمن در سال 1395 به صورت کامل به بخش خصوصی واگذار شد. تغییر در مدیریت این خودروساز چهار دستاورد توسعه و افزایش تنوع محصول، توسعه ماشین آلات و تجهیزات، اشتغالزایی و توسعه فضای فیزیکی را به همراه داشت.

به گزارش سرعت پرس گروه بهمن از اواخر خرداد ماه سال 1395 به صورت کامل خصوصی شد و اکنون به بزرگترین شرکت خودروسازی خصوصی ایران تبدیل گردیده است. این گروه در طی این مدت توانسته به ظرفیت تولید 120 هزار دستگاه در سال دست پیدا کند که این حجم تولید شامل خودروهای سواری از نوع سدان وSUV، خودروهای تجاری از نوع سبک و سنگین، مینی بوس، اتوبوس شهری و موتورسیکلت می‌شود.
تنوع محصولات این شرکت خصوصی باعث شد، گروه بهمن طیف وسیعی از نیازهای جامعه مصرفی را پاسخ دهد. به همین ترتیب بهمن در شش سال اخیر نیروی انسانی خود را از 3 هزار نفر به حدود 6 هزار نفر رسانده است در همین راستا گروه بهمن با توسعه بخش‌های فنی مهندسی و تحقیقاتی خود موفق به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه‌های تخصصی شده است.
پس از خصوصی سازی کامل گروه بهمن، در سالیان اخیر مساحت این خودروساز از 1.5میلیون مترمربع به 2 میلیون مترمربع رسید؛ در این مدت بهمن موتور 80 درصد، بهمن دیزل 300 درصد و صنایع ریخته گری 70 درصد توسعه پیدا کرد که این روند سهام گروه بهمن در بازار بورس را تبدیل به سهمی ارزشمند کرده است. خرید ماشین آلات و تجهیزات به روز، محصولات متنوع، اشتغالزایی، توسعه فضای فیزیکی و ارائه منظم صورت‌های مالی شفاف، سهام این گروه را پرپتانسیل کرده است به طوریکه سهام گروه بهمن جزو سهم‌های پر بازده بازار بورس شناخته می‌‎شود و تنها خودروسازی است که سود معقولی به سهامداران خود می دهد.
با خصوصی شدن بهمن، نه تنها مسیر توسعه این شرکت بهبود پیدا کرد بلکه افق سایر خودروسازان ایرانی نیز دگرگون شد. بهمن به عنوان پیشتاز در انتخاب برترین شرکای تجاری، جهان بینی خودروسازان ایرانی را حتی در سخت‌ترین شرایط تحریمی تغییر داد. این گروه با شراکت تجاری با برندهای معتبردنیا نظیر مزدا، ایسوزو، هاوال، جتور و… نسل جدیدی از خودروهای سواری و تجاری روز دنیا را به ایران وارد کرد. این انتخاب‌ها برای سایر خودروسازان تبدیل به یک الگو شد و به دلیل ساختار خصوصی این شرکت، بهمن توانست محصولات خود را با استراتژی بالاترین کیفیت و رقابتی‌ترین قیمت عرضه کند.
با خصوصی شدن بهمن، سیاست‌های مشتری مداری نیز قوت گرفت. در همین مدت، این گروه بخش خدمات پس از فروش را توسعه داد و با ایجاد مدرن ترین مرکز خدمات خودرویی در کشور و تعریف بخش جدید مرکز رضایت و خشنودی مشتریان (CHC) گام جدیدی در جلب رضایت مصرف کننده صنعت خودروسازی ایران برداشت.
سهامداری حرفه‌ای و مدیریت تخصصی این گروه منجر به کسب رتبه A از موسسه اعتباری (پایا) توسط گروه بهمن گردید. در حال حاضر گروه بهمن تنها شرکت خودروساز کشور است که رتبه اعتباری درسطح A با دور نمای باثبات دارد. اهمیت دریافت رتبه اعتباری بالا در تسهیل تامین مالی از بازار سرمایه موثر است.

لینک کوتاه: https://soratpress.ir/?p=5692
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه