همیلتون: فقط آرزوی چنین روزی را داشتم
همیلتون در پرتغال رکورددار فرمول‌یک شد

همیلتون


سرعت پرس

مرحله دوازدهم فرمول یک دیروز به میزبانی پرتغال برگزار شد و همانطور که حدس زده می‌شد، لوئیس همیلتون که در دوره قبل موفق شده بود به رکورد مایکل شوماخر برسد، دیروز با کسب نودو دومین قهرمانی خود توانست ضمن قهرمانی در پیست اتودرومو آلگاروه  Autodromo do Algarve پرتغال از رکورد شوماخر بگذرد. رکوردی که بعید به نظر می‌رسد، حالاحالاها شکسته شود. بد نیست بدانید که پیست اتودرومو در سال 2008 افتتاح شد اما تقریبا یک دهه مسابقات مطرحی در آن برگزار نشد تا در سال 2020 با همه‌گیری ویروس کووید19 و لغو ‌مسابقات ابتدای فصل، در تقویم گنجانده شود. 


اتودرمو


اما گذشته از این، در اتودرومو والتری بوتاس هم‌تیمی همیلتون در جایگاه دوم قرار گرفت و ورستاپن عنوان سوم را کسب نمود. گفتنی است که در این مسابقه تعدادی تماشاگر نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور داشتند.


پودیوم

همیلتون


اما همانطور که اشاره شد فارغ از خود مسابقه، بزرگترین موضوع آن جابجایی رکورد شوماخر توسط همیلتون بود. لوئیس پس از این پیروزی گفت: تا پیش‌از به دست آوردن رکورد فوق و کسب عنوان موفق‌ترین راننده کسب این عناوین برای او تنها یک آرزو بوده است.


همیلتون


وی که از کسب این عنوان بسیار خرسند بود، گفت: در حال حاضر نمی‌توانم کلمات مناسبی برای توصیف شرایط کنونی پیدا کنم اما آنچه مسلم است این یک شرایط استثنایی است. همیلتون از زمان حضور خود در مرسدس در فصل 2013تاکنون، توانسته 5 قهرمانی جهان را از آن خود کند. او همچنین با اشاره به حضور خانواده‌اش در کنار خود و گرفتن عکس‌هایی در کنار سگش روسکو گفت: امروز برای من روز بسیار بزرگ و باشکوهی است.


همیلتون


فتل رقیب همیلتون نیز در واکنشی ستایش آمیز به ثیت رکورد توسط لوئیس گفت: او به زودی 100 تایی خواهد شد و قبل از مسابقه به او گفتم که تو امروز نود و دومین پیروزی خود را بدست خواهی آورد و او این کار را کرد. در اخر هم بدنیست بدانید که تا به اینجای کار همیلتون با 230 امتیاز اول، بوتاس با اختلاف زیادی(161 امتیاز) دوم، ورستاپن از ردبول با 147 امتیاز سوم و فتل با تنها 17 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد! انتهای جدول هم اختصاص به نیکولاس لطیفی و جرج راسل از ویلیامز دارد که تاکنون هیچ امتیازی برای تیم خود کسب نکرده‌اند.  


همیلتون