تازه‌های 2020
موتور وسط هنسی هم به بازار آمد


سرعت پرس:

چند ماهی هست که از هیاهوی معرفی کوروت موتور وسط می‌گذرد و حالا  به فاصله کمی پس از معرفی آن به عنوان خودروی سال از سوی موتور ترند باید شاهد معرفی نسخه‌ای از جان هنسی و تیمش تیونرش باشید که این يكى نیز برای خود حسابی سروصدا به پا کرده است.


 


این تیونر تگزاسی و تیم مهندسی‌اش به تازگی اعلام کرده‌اند نسخه‌ای از این "وت" موتور وسط را آماده کرده‌اند که با 1200 اسب بخار قدرت حسابى لرزه بر تن رقبای اروپایی خواهد انداخت. آنها برای این منظور موتور V8 هشت سیلندر LT2 5-8 دو توربویی را طراحی و آماده کرده‌اند که با بهره‌گیری از پیستون آلومینیومی و شاتون فورج شده ارتقا یافته است.هرچند هنسی از چندماه قبلتر برای تیونینگ این خودرو اعلام آمادگی کرده بود اما از طرف دیگر نگران این هم بود که شورولت مانع از اعمال تغییرات زیاد بر روی انجین خودروشود. این اتفاق ولی افتاد و هنسی علاوه بر تغییرات زیادی که به روی پیشرانه خودرو داشت آنرا به یک گیربکس 8 سرعته آپدیت شده مجهز نمود، اگزوز سبک فولادی برای آن قابل سفارش شد، از ترمزهای بزرگتر برمبو برخوردار شد، پکیج جدیدی از رینگ و تایر بر روى آن گذاشته شدو تعلیق سفارشی پنسک Penske نیز برای خزیدن خودرو روی پیست سفارش‌گذاری شد.  

هنسى علاوه بر تغییرات فنی، ظاهری کاملا مسابقه‌ای را نيز برای این نسخه خاص رقم زد. آنها یک کیت آیرودینامیکی از فیبر‌کربن را برای آن در نظر گرفتند که‌ شامل یک بال عقب بزرگ، یک اسپلیتر جدید در جلو و ورودی‌های هوا در طرفین و روی سقف می‌شود.

 


جزئيات فنى بيشتر هنگام بررسى عملكرد خودرو در آينده اعللم خواهد شدو هنوز قیمتی برای این نسخه تعیین نشده است اما با توجه به قیمت نسخه قبلی 1000 اسبی هنسی برای مدل C7 بعید به نظر می‌رسد که این محصول نيز نسخه چندان ارزانی باشد.


منبع: موتور ترند