ميثاق‌نامه‌اي براي رونق توليد:‌
توليد روزانه 2هزار دستگاه خودروي بدون كسري در ايران‌خودرو تضمين شد


به گزارش سرعت پرس  اين ميثاق‌نامه به امضاء 70 نفر از تامين كننده و قطعه سازان اصلي خطوط توليد ايران خودرو رسيد كه اين تعداد، تامين حدود60 تا 70درصد قطعات مورد نياز ايران خودرو را برعهده دارند.
در اين ميثاق نامه آمده است: ما تلاش‌گران و پيشكسوتان تامين و توليد گروه صنعتي ايران خودرو با يكديگر پيمان مي‌بنديم كه با عزم و اراده راسخ، ‌توان مديريتي و كارشناسي خود را به خدمت گرفته و در جهت تامين و توليد روزانه حداقل 2 هزار دستگاه خودرو از 9 آذرماه همت گماريم.
فرشاد مقيمي مديرعامل ايران خودرو با اشاره به عزم اين خودروساز براي افزايش شمارگان توليد خودروي كامل و بدون كسري گفت: ‌با همدلي سازندگان و تامين و تدارك به موقع توليد اين شركت از دي ماه به توليد روزانه 2 هزاردستگاه و از بهمن ماه به روزانه 2400 دستگاه خواهد رسيد.
وي تاكيد كرد: ‌با تحقق افزايش شمارگان توليد روزانه خودروي كامل و بدون كسري و افزايش عرضه به بازار، قيمت هاي بازار نيز براساس نظام عرضه و تقاضا به شرايط متعادلي خواهد رسيد.
وي جلوگيري از توقف خطوط توليد و حفظ و ارتقاي كيفيت قطعات و محصولات را سرفصل برنامه هاي ايران خودرو عنوان كرد و افزود:‌ خطوط توليد با همدلي شما بسيجيان عرصه صنعت و تامين به موقع، متوقف نخواهد شد و به عهدي كه با هم بسته ايم پايبند خواهيم بود.
مقيمي با بيان اين‌كه ارتقاي سطح كيفي قطعات از مهم‌ترين شروط توسعه همكاري با سازندگان است، خاطرنشان كرد: با بازرسي‌ها و نظارت‌هاي دقيق اجازه ورود قطعات بي كيفيت به خطوط توليد را نخواهيم داد و در اين زمينه با هيچ سازنده‌اي مماشات نخواهيم كرد.
مديرعامل ايران خودرو خاطرنشان كرد: برنامه اين خودروساز‌ توسعه محصولات با نشان ايراني با استفاده از توان قطعه سازان و جوانان نخبه است و محصول جديد برپايه پلتفرم 301 با آرم و نشان ايران خودرو به بازار معرفي خواهد شد.
وي با تاكيد بر حضور فعال‌تر ايران خودرو در بازار لوازم يدكي قطعات خودرو اظهار كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و با همكاري خوب قطعه سازان به دنبال كسب سهم بيشتري در بازار قطعات لوازم يدكي هستيم.
مقيمي يادآورشد: با همت بلند سازندگان، خودروهاي  ناقص كف پاركينگ هم اكنون به كمتر از 24 هزار دستگاه رسيده و اين تعداد طبق برنامه تا 15 آذر به كم‌تر 15 هزار دستگاه و در دي ماه سال جاري به صفر خواهد رسيد.