نگاهی کوتاه بر گرندپری ایتالیا:
ورستاپن رویِ کول همیلتون
مونزا 2021


پایگاه خبری سرعت پرس- گرندپری ایتالیا در یک‌شنبه هفته پیش پر از حاشیه بود و در نهایت پس از تصادف لوییس و مکس، این رانندگان مک‌لارن بودند که توانستند با عملکرد درخشان و مدیریت مسابقه، پیروز میدان باشند. 
در ایتالیا اتفاقات زیادی روی داد که از جمله می‌توان به شروع مسابقه بوتاس از رده آخر و پایان خوب وی در آخر مسابقه، پایین ماندن فراری‌ها از سکو در وطن خود و تصادف سنگین همیلتون با ورستاپن در دور بیست و ششم اشاره نمود که این مسابقه را بسیار جذاب کرده بود. رقابت نزدیک و تنگاتنگ این دو راننده  بالاخره در مونزا حادثه ساز شد و پس از برخورد این دو خودرو با یکدیگر، خودروی ردبول سوار بر مرسدس شد و اگر هیلا نبود، اتومبیل بر سر همیلتون فرود می‌آمد. این دو رقیب سرسخت در دور بیست و ششم پیست مونتزا با هم برخورد کردند و در شرایطی که لاستیک خودروی رد بول روی هیلا(سر همیلتون) فرود آمد، سیستم محافظتی بالای ماشین مرسدس مانع از یک آسیب دیدگی شدید و حتی مرگ لوییس شد.

مونزا 2021


مونزا 2021تصادفی که در آن، رفتار مکس پس ازحادثه، نسبت به سلامتی رقیب مورد انتقاد همیلتون و طرفداران مرسدس قرار گرفت. قهرمان بریتانیایی دنیای فرمول یک در صحبت‌هایی از مکس ورشتپن به خاطر تصادفی که در گرند پری ایتالیا رخ داد، انتقاد نمود و گفت: مکس نمی خواست کنار بکشد و همین هم باعث تصادف شد. تیم داوران نیز البته با او موافق بوده و به همین دلیل هم ورستاپن در روسیه -که این یکشنبه برگزار خواهد شد- جریمه شده و از سه رده پایین‌تر (نسبت به جایگاه ثبت شده خود) مسابقه را آغاز خواهد نمود. جریمه‌ای که می‌تواند رقابت روسیه را هم جذابتر کند.


مونزا 2021


ورستاپن اما معتقد است که همیلتون راه را بر او بسته و مدعی است که وقتی لوییس نمی خواسته به او راه بدهد، درواقع کار زیادی از دست او برنمی‌آمده است. او در خصوص پیگیر نشدن سلامتی رقیب خود نیز گفته بود: او پس از پیاده شدن من هنوز هم سعی داشت دنده عقب برود و این یعنی اینکه حال او خوب بوده است. البته برخی از طرفداران فرمول یک معتقدند که حتی در این صورت هم کار وی درست نبوده و او بایذد جویای حال همیلتون می‌شده است. 


مونزا 2021

در ایتالیا اما دنیل ریکاردو راننده استرالیایی مک‌لارن از همان ابتدا پیش افتاد و توانست با مدیریت مسابقه و استراتژی موفقیت آمیز تیمی اول شود. این راننده خوشرو و همیشه خندان مک لارن بالاخده پس از چند سال (از سال 2018) توالنست قهرمان شده و در جایگاه اول قرار گیرد پس از او نیز هم تیمی‌اش لندو نوریس دوم شد و بوتاس هم با یک تلاش مضاعف به جایگاه سوم دست پیدا کرد. چارلز لکلرک هم علی رغم تلاشش برای رفتن روی پودیم به جایگاه چهارم بسنده کرد و هم تیمی‌اش ساینز هم ششم تا فراری نتواند در وطن خود روی سکو برود و دل تیفوسی‌ها را شاد کند. 

مونزا 2021