پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۲۲ - ۲۷ دی ۱۳۹۹
همکاری جدید ب‌ام‌و با آیفون:
از سال آینده مالکان خودروهای ب‌ام‌و می‌توانند قفل اتومبیلشان را حتی بدون لمس گوشی آیفون باز کنند

کلیدهای دیجیتال پلاس ب‌ام‌و


سرعت پرس- گروه خودرو ب‌‌اِم‌وِ جدید خبر از بروزرسانی کلید‌های دیجیتال خود مجهز به فناوری پهنای باند وسیع ultra-wideband، UWB  داده است  

روشی ایمن و آسان برای استفاده از مالکان ب‌ام‌و که دارای آیفون بوده و از آن به عنوان کلید اتومبیل در قفل کردن‌، باز نمودن، رانندگی و حتی اشتراک گذاری کلید با دوستان استفاده خواهند کرد. ب‌‌اِم‌وِ از نسخه ارتقا یافته ویژگی "کلید دیجیتال بی‌اِم‌وِ" BMW Digital Key) برای گوشی‌های آیفون خبر داده که با استفاده از آن" (Digital Key Plus) رانندگان می‌توانند دو کار اعم از بازکردن قفل ماشین و روشن کردن خودرو را آنهم بدون بیرون آوردن تلفن از جیب  خود انجام دهند.

این خودروساز آلمانی در حال استفاده از فناوری پهنای باند فوق وسیع یا فَراپهن‌باندی می‌باشد که اپل با آیفون ۱۱ معرفی کرده است. این فناوری رادیویی با برد کوتاه و پهنای باند بسیار گسترده این امکان را فراهم می‌سازد تا خودرو با احراز هویت راننده و باز کردن اتوماتیک درب اتومبیل، تسهیل بیشتری را برای مالک خودرو فراهم سازد.  ویژگی که نیازمند مکان یابی دقیق و امنیت بالا می‌باشد. 

ب‌‌اِم‌وِ هنوز زمان دقیق ورود کلید دیجیتال پلاس را مشخص نکرده است اما از آنجایی که گفته می‌شود این امکان در اس‌یو‌وی‌های الکتریکی ب‌ام‌و موسوم به ix  استفاده خواهد شد لذا انتظار نمی‌رود تا سال 2022 شاهد بهره‌برداری از آنها باشیم. ب‌اِم‌وِ و اپل با با همکاری با یکدیگر درصدد هستند با ایجاد یک استاندارد از کلیدهای دیجیتال برخوردار از پهنای باند گسترده، راه را برای ورود دیگر خودروسازان هموار سازند.


کلیدهای دیجیتال پلاس ب‌ام‌و

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها