پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۲۹ - ۲۵ دی ۱۳۹۹
هرچند که برخی جزئیات حکایت پیش رویتان به مروز زمان تغییر کرده، اما این اولین بار نیست که چنین اتفاقی روی می‌دهد و جهانی می‌شود! در ژوئن سال 2020 خبر رسید که دا تانگ یانگ (چینی-کانادایی) و همسرش گیفانگ هوو از مرسدس به خاطر S 550 که در سال 2017 با قیمت 155000 دلار خریداری کرده بودند، شکایت کردند.

مرسدس
سرعت پرس- هرچند که برخی جزئیات حکایت پیش‌ رویتان به‌مروز زمان تغییر کرده، اما این اولین بار نیست که چنین اتفاقی روی می‌دهد و جهانی می‌شود! در ژوئن سال 2020 خبر رسید که دا تانگ یانگ (چینی-کانادایی) و همسرش گیفانگ هوو از مرسدس به خاطر S 550  که در سال 2017 با قیمت 155000 دلار خریداری کرده بودند، شکایت کردند.

طبق گزارش اولیه‌، آنها یک سال پس از خرید خودروی خود و در حالی که مرسدس‌شان کارکردی کمتر 6400 کیلومتر (4000 مایل) داشت، در حال رانندگی با خودروی خود در بزرگراه بودند که فرمان اتومبیل قفل شد و آنها به یک دیوار بتونی برخورد کردند. آنها که از این حادثه جان سالم بدر برده بودند، اتومبیل خود را به  نمایندگی (ریچموند) مرسدس بردند و آنها نیز قول داده که  خودرو را مورد بازرسی قرار داده، بروی آن تعمیراتی انجام داده و نهایتا اینکه شرح مفصلی از کار انجام شده را ارائه خواهند داد. از طرف دیگر اما یانگ که گویا از چینی‌های زبل کانادا است از این نمایندگی می‌خواهد که یا ماشین تعویض شود و یا پولش را برگردانند. دلیل او هم این بود که وی و همسرش دیگر در این خودرو احساس امنیت نمی‌کنند. جالب اینکه او حتی به آلمان سفر کرد تا در این خصوص با روسای مرسدس نیز گفتگو کند و آنها نیز به قول دادند که موضوع را بررسی کنند.

بررسی که قریب یک سال طول کشید تا یانگ در اوایل سال 2019 شکایت خود را در سال 2019 در دادگاهی در ونکوور مطرح کند. روزنامه ونکوور سان نوشته است:  یانگ در حال رسانه‌ای کردن موضوع می‌باشد تا بلکه بتواند به خواسته خود برسد. اگرچه به نظر می‌رسد برخی جزییات تغییر کرده باشد، اما این چینی مدعی شده که علی‌رغم قول روسای مرسدس مبنی بر تعمیر رایگان خودرو، اما  نمایندگی ریچموند از بررسی و تعمیرات کافی خودداری می‌کند.  

علاوه بر این‌، وی با اشاره به فراخوان ایالات متحده برای مدل‌های کلاس S تولید شده بین سال‌های 2015 و 2019‌-که در آن یک ترانزیستور در واحد کنترل فرمان می‌تواند بیش از حد گرم شود و سیستم برق را از کار بیاندازد- می‌گوید به رانندگی با این خودرو اطمینان ندارد. ‌یانگ می‌گوید:  نمایندگی گفته:  او می تواند ماشین را همانطوری که هست رانندگی کند‌، اما او از این کار خیلی ترسیده است. وی می‌گوید: "من تمام مدت در بزرگراه رانندگی می‌کنم و رانندگی با این s550 می‌تواند برای زندگی من تهدید‌کننده باشد. "

وی می‌گوید مرسدس پیشنهاد وی مبنی بر معاوضه با یک  S-Class  نو را عملی نمی‌داند و این به معنای این است که او و همسرش باید سوار بر خودرویی شوند که با این نقص خطرناک، بالقوه کشنده است. یانگ در توجیه رسانه‌ای کردن شکایت خود می‌گوید: سکوت درمورد این مسئله می‌تواند به معنای این باشد که سایر رانندگان نیز در معرض خطرات مشابه خود او قرار گیرند. وی به ونکوور سان گفت: "ما این كار را برای یك هدف خوب انجام می‌دهیم، بنابراین آنها می‌توانند قبل از صدمه دیدن دیگران تحقیقات بیشتری در مورد این نقص انجام دهند. مرسدس بنز همچنان از مسئولیت شانه خالی می‌کند، همه چیز را به تأخیر می‌اندازد و البته همه چیز را انکار می‌کند."

پرونده آنها همچنان باز است و‌ S 550  کاملاً جدید 2017 آنها از آوریل 2018 تمام این مدت در گاراژ پارک شده است.

مرسدس S 

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها