پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۱۴ - ۲۲ دی ۱۳۹۹
نویسنده فریدون احمدی
ایربگ‌های جدید در راهند:
این ایربگ که از آن به "محفظه قابل استقرار سرنشین" یاد می‌شود‌، دقیقاً همان چیزی است که نامیده می‌شود: یک محفظه ایجاد شده از کیسه‌های هوا که قرار است در هنگام برخورد از هر زاویه‌ای بدن سرنشین را محافظت کند.

سرعت پرس- بدون شک کیسه‌های هوا یکی از بهترین اختراعات حوره ایمنی در صنعت خودرو هستند و در حالی که تعداد آنها در خودروهای جدید روزبروز در حال افزایش است‌، شرکت‌های پیشرو در این زمینه همچنان به دنبال روش‌های جدیدی برای افزایش کارآیی آنها هستند. ویمو نیز ظاهراً یکی از این شرکت‌هاست‌ که اختراع جدیدی را به نام خود در این حوزه به ثبت رسانده است. این شرکت ایربگ ‌جدیدی را طراحی کرده است که در صورت واژگونی خودرو جان سرنشینان را نجات خواهد داد.


new airbag


این ایربگ که ‌از آن به "محفظه قابل استقرار سرنشین" یاد می‌شود‌، دقیقاً همان چیزی است که نامیده می‌شود: یک محفظه ایجاد شده از کیسه‌های هوا که قرار است در هنگام برخورد از هر زاویه‌ای بدن سرنشین را محافظت کند.

اما این کیسه هوا چگونه کار می‌کند؟

از نظر تئوری‌، در حالی که کیسه‌های هوای امروزی نصب شده در ماشین، می‌توانند به محافظت از مسافران کمک کنند‌، آنچه که در این محفظه انجام می شود‌، درواقع "بغل کردن" سرنشینان برای اطمینان از آسیب ندیدن ایشان است.


new airbag


"بخش دوم این سیستم کیسه هوا در صندلی‌های ردیف دوم گنجانده شده و پس از برخورد بلافاصله با باز شدن، یک محفظه برای جلوگیری از آسیب دیدن سرنشینان ایجاد می‌کند که در واقع به نوعی آنها را احاطه می‌کند. با این توصیف بابد گفت قسمت اول و دوم این سیستم به گونه‌ای پیکربندی شده‌اند که هنگام باز شدن سیستم کیسه هوا‌، یک محفظه کوچک در اطراف صندلی ایجاد شود تا احتمال آسیب‌دیدگی سرنشین در هنگام نشستن کاهش یابد.

تصاویر موجود می‌تواند، از نزدیک نحوه کار کیسه هوای جدید و چگونه شکل‌گیری محفظه در صورت برخورد را به شما نشان داده  ‌دهد.


new airbag


new airbag
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها