پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۴۱ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹
همیلتون در استانبول برای رقبایش دست نیافتنی شد:
لوییس با پیروزی در پیست بارانی استانبول، توانست قهرمان فصل ۲۰۲۰ شده و به رکورد میشاییل شوماخر برسد
استانبول


سرعت پرس- رقابت‌های فرمول یک یکشنبه در ترکیه برگزار شد و با قهرمانی لوییس همیلتون به پایان رسید. راننده بریتانیایی با این پیروزی برای هفتمین بار فاتح فرمول یک جهان شد. او توانست به رکورد میشاییل شوماخر برسد و پرافتخارترین راننده فرمول یک شود. همیلتون تنها راننده‌ای در فرمول یک است که در طی 3 دهه جداگانه توانسته قهرمان مسابقات جهانی رانندگان شود. 


استانبول

  

در روز مسابقه اگرچه همیلتون شروع خوبی نداشت اما همانطور که از توانایی‌های او انتظار می‌رفت، نهایتا توانست پنج راننده پیش روی خود را کنار زده و جلوتر از بقیه از خط پایان عبور کند. در استانبول سرخیو پرز و سباستین فتل به ترتیب دوم و سوم شدند.  فتل در استانبول هم بعد از مدت‌ها پایش به پودیوم باز شد و هم توانست عنوان برترین راننده را از آن خود کند. او پس از مسابقه گفت: رفتن روی پودیوم برایم کمی غافلگیرکننده بود؛ اما بسیار خوشحالم که این موفقیت را به دست آوردم.


استانبول


والری‌ بوتاس، دیگر راننده مرسدس و نزدیک‌ترین رقیب هم تیمی خود همیلتون که روز پنجشنبه وعده داده بود تا قهرمانی این فصل همیلتون را به‌تاخیر بیاندازد، موفق به عملی کردن قول خود نشد. راننده فنلاندی مرسدس علی‌رغم ادعای خود، در پیست لغزنده استانبول توفیق چندانی نداشت در نهایت با قرار گرفتن در رتبه چهاردهم به کار خود پایان داد. لوئیس همیلتون در حالی با پیروزی در استانبول نود و چهارمین عنوان نخست مسابقات گرندپری را کسب کرده و هفتمین عنوان قهرمانی جهان خود را مسابقات فرمول یک مسجل کرد که هنوز سه مرحله دیگر تا پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده است.


همیلتون


همیلتون هم اکنون با کسب ۳۰۷ امتیاز و ۱۱۰ امتیاز اختلاف با والتری بوتاس، هم‌تیمی فنلاندی خود جایگاه نخست رده‌بندی کلی مسابقات فصل فرمول یک را در اختیار دارد و سه مسابقه مانده به انتهای فصل حتی در صورتی که امتیازی دیگر را نیز به نام خود ثبت نکند برای هیچ یک از رقبا قابل دسترس نخواهد بود. در ترکیه همچنین چکو راننده مکزیکی ریسینگ پوینت نیز با کسب امتیازاتی ارزشمند، توانست تیم خود را تا رده سوم بالا بکشد و خود نیز برای اولین بار به روی سکو برود. استانبول پارک اما از یک جهت دیگر هم برای علاقمندان به مسابقات فرمول یک بویژه برای طرفداران تیم ردبول جالب توجه بود. این مسابقه تنها مسابقه‌ای در فصل 2020 است که ورستاپن به روی پودیو نرفت و مسابقه را در رده ششم به پایان برد.  


همیلتون

 

لوئیس همیلتون ۳۵ ساله نخستین قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک را سال ۲۰۰۸ با تیم مک‌لارن تجربه کرد و پس از آن جدا از قهرمانی در رقابت‌های این فصل، پنج بار دیگر در سال‌های ۲۱۰۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با تیم مرسدس بر سکوی نخست قهرمانی جهان ایستاد. تیم مرسدس در جدول تیمی مسابقات نیز با ۵۰۴ امتیاز هم اکنون بالاتر از تیم‌های ردبول و ریسینگ پوینت در جایگاه نخست قرار دارد.


همیلتون

استانبول


همیلتون پس از پیروزی در استانبول درحالی که به شدت احساساتی شده بود گفت:همه بسیار احساساتی شدم و سعی می‌کردم جلوی آن را بگیرم. من به تمام خاطرات حرفه‌ای خود فکر می‌کردم؛ از زمانی‌که پسربچه‌ای ۵ ساله بودم و با گوکارت رانندگی کردم تا زمانی‌که قهرمان انگلیس شدیم و درحالی‌که با پدرم به خانه می‌رفتیم، آواز «We Are The Champions» را می‌خواندم و آرزو داشتم که روزی اینجا باشم. او همچنین در واکنش به گریه خود گفت:

 این پیروزی واقعاً من را شوکه کرد و فقط گریه کردم. من حتی نمی‌توانستم از خودرو پیاده شوم، چراکه اصلا باورم نمی‌شد. نمی‌خواستم مردم شاهد گریه کردنم باشند....همیشه گفته بودم هرگز به کسی اجازه نمی‌دهم گریه‌ام را ببیند! یادم می‌آید که رانندگان در گذشته گریه می‌کردند و فکر می‌کردم که خود من چنین کاری نمی‌کنم.


استانبول

استانبول

استانبول


استانبول
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: