پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۴۰ - ۱۹ آبان ۱۳۹۹
تام کروز مکزیکی تاکنون 82 امتیاز کسب کرده است.
چکو

سرعت پرسشابد برایتان جالب باشد بدانید که راننده‌ای که تاکنون هیچ قهرمانی در فرمول یک را به نام خود ثبت نکرده، امسال و در فصل 2020  تنها راننده‌ای بوده که توانسته پس از همیلتون در تمام مسابقات -البته به غیر از دو مسابقه بریتانیا که در آن حضور نداشت- برای تیم خود امتیازآور باشد. سرخیو (سرجیو) پرز ملقب به تام کروز مکزیکی تنها راننده‌ای است که همچون همیلتون توانسته  در این فصل  (تا به اینجای کار) توانسته 82 امتیاز کسب کند تا علاوه بر ایستادن در مکان ششم رانندگان، تیم خود را هم (با امتیاز 134) به مکان پنجم تیمی برساند. جالب اینجاست که امتیاز ریسینگ پوینت (تا قبل از مسابقه ترکیه) با مک‌لارن که در رده چهارم ایستاده است، برابری می‌کند. 


سرجیو

اما حالا که حرف از سرجیو شد بد نیست خیلی کوتاه به سابقه این راننده مکزیکی نیز بپردازیم. سرخیو یا سرجیو پرز مندوزا که به طور خلاصه به او جکو می‌گویند در سال 1990 در مکزیکو بدنیا آمد. وی در سن 6 سالگی به سراغ کارتینگ رفت و در 14 سالگی در مسابقات حرفه‌ای باربر ریسینگ در آمریکا شرکت نمود. او پس از آن به ترتیب به فرمولای ب‌ام‌و، مسابقات جایزه بزرگ A1، فرمول3، فرمول 2 و نهایتا در سال 2011 به سری مسابقات فرمول یک راه یافت. در شروع کار 2011-2012  با سائوبر قرارداد بست، فصل 2013 به مک لارن رفت و از سال 2014 تا 2018 در فورس ایندیا راند و بعد از تغییر نام تیم به ریسینگ پوینت نیز در  فصل 2019-2020 پشت فرمان خودروی شماره 11 صورتی رنگ این تیم قرار گرفت.

جکو در فرمول یک علی رغم اینکه امتیازات ارزشمندی را برای تیمش کسب کرده و 8 بار هم به روی پودیوم رفته اما هنوز نتوانسته است قهرمانی را به نام خود ثبت نماید.

 چکو چکو

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها