پایگاه خبری سرعت پرس

۱۰:۴۸ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹
دوکاتی برای سال 2021 با به روز رسانی بعضی بخش‌های فنی Streetfighter V4، توانست آن را مطابق با مقررات یورو5 کند:
کسب استانداردهای آلایندگی برای موتورسیکلت‌ها در اروپا به مراتب راحت‌تر از کسب استاندارد برای اتومبیل است


دوکاتی استریت فایر

سرعت پرس- در اروپا برخلاف اتومبیل‌ که قوانین از نظر استانداردهای آلایندگی بسیار سرسختانه است، در خصوص موتورسیکلت‌ها اما آنقدر سخت گرفته نمی‌شود. به عنوان مثال، دوکاتی موظف شد که با برخی تغییرات مینور  در بخش‌های فنی Streetfighter V4 آن را به یورو 5 ارتقا دهد و این در حالی است که صنعت خودرو برای پاس کردن قوانین کنترل آلاینده‌ها در سال 2021، یک سال بسیار وحشتناک را پشت سر گذاشته است. 

درحالی که هدف استانداردها برای انتشار CO2 95 گرم در کیلومتر برای اتومبیل می‌باشد این میزان برای موتورسیکلت‌ها انتشار 1000 میلی گرم در کیلومتر است. هیدروکربن‌ها به 100 میلی گرم و اکسید نیتروژن نیز به 60 میلی گرم کاهش یافته است.  طبق قوانین جدید، در اتحادیه اروپا، برای موتورسیکلت‌ها نیز انتشار هیدروکربن غیرمتان در هر کیلومتر به 68 میلی گرم محدود شده است.

 


دوکاتی استریت فایر


دوکاتی در Streetfighter V4 "تغییرات مختلف" را در موتور و اگزوز ایجاد نمود تا آن را مطابق با مقررات یورو 5 کرده باشد.  آنها اگزوز را به کاتالیزورهای 10 میلی‌متر بزرگتر مجهز کردند و ابعاد اولیه اگزوز و منبع عقب را نیز بدون هیچ گونه مانعی در عملکرد بهینه کردند. البته لیست به روزرسانی‌ها به اینجا ختم نمی شود چراکه Ducati همچنین ترمز جلو و پمپ‌های کلاچ را نیز دوباره طراحی کرد تا عملکرد آن را نیز بهبود بخشد.


دوکاتی استریت فایر


با قدرت 208 اسب بخار (205 اسب بخار) و 123 نیوتن متر (91 پوند فوت) گشتاور‌ در موتور 1.1 لیتری با همان ارقام خروجی مدل‌های یورو 4 روبرو هستیم که برای پاس کردن استانداردهای یورو5 تفاوت‌های بسیار ظریفی در آن‌ها بوجود آمده است. اما به لطف پیشرفت‌هایی که قبلاً ذکر شد و کالیبراسیون نرم افزار جدید‌، نهایت اسب بخار 250 دور در دقیقه بیشتر از قبل شده و این در حالی‌ است که حداکثر گشتاور 2000 دور در دقیقه کمتر از قبل می‌باشد. موضوعی که رایدرها تفاوت آن را بخوبی احساس خواهند کرد.


دوکاتی استریت فایر


اما در انتها بد نیست نگاهی گذرا به مشخصات این موتورسیکلت برای سال 2021 داشته باشیم:

 

پیشرانه

Desmosedici Stradale 4 زمانه 4 سوپاپه

حجم

1103 سی‌سی

قدرت

208 اسب بخار در دور 13000

گشتاور

123 نیوتن متر در دور 9500

گیربکس

6 سرعته با سیستم دوکاتی کوئیک شیفت DQS/کلاچ هیدرولیکی

فاصله بین دوچرخ

1488 میلی‌متر

ارتفاع صندلی

845   میلی‌متر

فریم

آلومینیومی

وزن خشک

180 کیوگرم

گنجایش باک

16 لیتر

ترمز جلو /عقب

4 کالیپر/2 کالیپر

استاندارد آلایندگی

یورو5

 

دوکاتی استریت فایر
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: