پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۱۹ - ۰۳ آبان ۱۳۹۹
نوشته فریدون احمدی
اینطور که به نظر می‌رسد سری 4 گرن کوپه آتی به صورت الکتریکی خواهد بود.


i4


سرعت پرس:

حتما ب‌ام‌و‌ i4 را به خاطر دارید که به عنوان یک کانسپت در ماه مارس گذشته معرفی شد‌. این خودرو حالا برای سال 2021 با یک موتور الکتریکی بر روی چرخ عقب‌، معرفی شده و  باید دید که آیا یک گزینه دو موتوره نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد یا خیر؟ با این حال اما یک چیز قطعی است و آن اینکه طبق گفته مارکوس فلاسچ‌، رئیس بخش ام‌پاور ب‌ام‌و BMW M‌، مدل i4 M Performance قطعاً ‌به صورت دو موتوره خواهد بود.


i4


اگرچه گفتن قطعی این موضوع کمی دشوار است‌، اما به نظر می‌رسد نمونه اولیه پیش تولید قابل مشاهده در عکس‌ها به لطف کالیپرهای‌های ترمز آبی رنگی -که آرم M /// آن پاک شده است- یک نسخه ام-‌پرفورمانس بوده که در سال 2021 با کد G24 وارد بازار خواهد شد. البته گول استتار این خودرو را نخورید. همانطور که از قبل(زمان معرفی کانسپت i4) می‌دانید، پوزه بزرگ سری 4 به این خودرو نیز منتقل شده است. از آنجا که این خودرو بر روی پلت‌فرم CLAR سوار می‌شود، خیلی تعجب‌آور نخواهد بود اگر فضای داخلی مناسبی را تحویل دهد. 


i4


M3 و M4 با نیروی محرکه محور چرخ‌عقب و با سیستم xDrive 510 اسب‌بخار قدرت دارد و  کانسپت i4 با چرخ عقب دارای چیزی حدود 530 اسب‌بخار با 4.0 ثانیه که به نظر تفاوت چندانی با عملکرد موتور احتراق داخلی ندارد. این خودروساز باواریایی از نسل نسل پنجم eDrive برای پیشرانه i4 استفاده می‌کند که حول یک موتور الکترونیکی کارآمد قدرتمند و با باتری‌های لیتیوم- می‌چرخد. در این پیکربندی‌،‌BMW  قول  برد عملیاتی تا 600 کیلومتر را داده است. در مورد محل تولید‌، باید گفت مونیخ جایی است که i4 در کنار محصولات با موتور احتراقی و PHEV ساخته می‌شود گفته می‌شود که ب‌ام‌و 200 میلیون یورو در مونیخ سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا تولید سری i4 را به ثمر برساند.


i4

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: