پایگاه خبری سرعت پرس

۱۲:۳۷ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹
نوشته حمید کلاته
یک ون جمع‌و‌ جور با 4 جای خواب!
استفاده از ویتو در 3 نوع کاربری، ناخودآگاه شما را به یاد 3 in 1 کافی میکس‌های نسله می‌اندازد

ویتو

سرعت پرس:

اگر محدودیت‌های فعلی سفر، شما را ترغیب می‌کند که با اتومبیل خود به سفر بروید، می‌توانید سوار بر یک ون مجهز به اقصی نقاط موردنظر خود سفر کنید و این موضوه بویژه در کشورهایی که از طبیعت متنوعی برخوردار هستند، ارزش بیشتری دارد. اروپایی‌ها به خصوص آن دسته از زوج‌هایی که پا به سن گذاشته‌اند، معمولا در دوران بازنشستگی خود به سفرهای کمپینگ (اروپاگردی) روی می‌آورند و در این بین هم هیچ چیزی بهتر از یک ون جمع و جور نیست که ضمن داشتن تمام امکانات، رانندگی راحت و بی‌دردسری را برای آنان فراهم می‌سازد. سبک و استایلی از زندگی که متاسفانه در کشور ما علی‌رغم داشتن طبیعت بسیار زیبای 4 فصل، خیلی معنایی ندارد.


ویتو


اما گذشته از این موضوع، ویتو وَن معروف مرسدس در نمایشگاه کاروان دوسلدورف سال 2020 که ماه گذشته برگزار شد، با تغییرات که بر روی آن اعمال شده بود به عنوان یک کمپر کوچک و مجهز با نام ون‌تورر به نمایش درآمد که مورد تحسین کارشناسان و علاقمندان به این نوع از خودروها قرار گرفت.  یک ون کوچک اما کاملا کارامد که هرآنچه برای یک سفر لازم است، درون خود دارد. این مرسدس ویتو در سه پیکربندی مختلفBase ،Comfort  و Prime عرضه می‌شود و در مدل ممتاز(پرمیوم) آن شاهد چندین گزینه موتور و امکانات اضافی هستید تا به عنوان یک ون مدولار و به لطف جابجایی اجزا ب‌توان یک کمپ کامل برای 4 نفر را مهیا کرد.  


ویتو


به عبارت دیگر، ون‌تورر موردنظر، یک کمپر جمع و جور و کاملاً ظریف است که با جابجایی برخی بخش‌ها و بیرون آوردن صندلی‌های عقب از طریق ریل تبدیل به یک کمپر با جای خواب برای 4 نفر شده، در مواقع دیگر تبدیل به یک ون حمل بار شود و یا به راحتی  به شکل اصلی خود برگردد و مجددا تبدیل به یک ون مینی ون معمولی شود. انعطافی در استفاده از ویتو در 3 نوع کاربری که ناخودآگاه شما را به یاد 3 in 1 کافی میکس‌های نسله می‌اندازد!

 

ویتو


با این حال‌، حتی مدل Base نیز یک خودروی ایده‌ال برای یک زوج عاشق سفر است. این نسخه دارای یک آشپزخانه ثابت با میز ناهار‌خوری قابل ارتقا‌، مقداری فضای ذخیره‌سازی و خوابیدن برای دو نفر در چادری است که به روی سقف باز می‌شود. علاوه بر این با برداشتن صندلی‌های عقب‌ نیز می‌توان دوچرخه، تخته‌های موج سواری ‌و یا هر وسیله ورزشی دیگری را -که می‌خواهید در تعطیلات خود به همراه داشته باشید- حمل نمود. گذشته از این، با جمع کردن صندلی‌های عقب‌، فضای خواب را برای دو نفر دیگر فراهم نمود.  


ویتو


ویتو

ویتودر نسخه‌های Comfort و Prime نیز بلوک آشپزخانه قابل جابجایی بوده و این یعنی اینکه  شما می‌توانید همه چیز را بیرون ببرید‌، اجاق گاز را قلاب کنید و با توجه به سوخت، آب و اتصالات برقی در هر دو طرف خودرو، می‌تواند بساطتان را هر طرف خودرو که خواستید، پهن کنید. آشپزخانه آن کامل اما جمع و جور است و در آن شاهد یک گاز دو شعله و سینک ظرفشویی هستید. 


ویتو

ویتوبا توجه به محدودیت جا باید به یک میز تاشو اکتفا کنید، میزی که دارای یک لایه فوقانی فلزی -مگنتی تعبیه شده‌ای است ‌که لیوان‌ها را ثابت در جای خود نگه می‌دارد. با چرخاندن صندلی‌های راننده و سرنشین جلویی به طرف داخل کابین نیز فضایی چهار نفره در داخل ون ایجاد می‌شود. فضای ذخیره سازی از طریق یک یخچال 30 لیتری و یک کابینت تمام قد که در پشت نصب شده (بویژه برای سفرهای 4 نفره نسبتا طولانی خیلی زیاد نبوده اما کافی است. ویتو

ویتوانرژی موردنیاز از طریق یک باتری95 آمپر 95-Ah AGM تامین می‌شود و به طور استاندارد یک خروجی اتصال 230 ولت نیز برای آن وجود دارد. برای عقب در مدل‌های Comfort و Prime به طور استاندارد بخاری مجزا نصب شده که در مدل پایه به صورت سفارشی نصب خواهد شد.


ویتو


ویتو

ویتوقیمت این مدل ویتو (ون‌تورر) در نسخه پایه حدود 59 هزار دلار است که البته برای مدل‌های کامفورت و پرایم به 85 هزار دلار هم می‌رسد.ویتو ون تورر

 


منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: