پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۵۱ - ۱۴ مهر ۱۳۹۹
نوشته محسن ذهتاب
تصویر پیش رو از یک پورشه 930 بکر و دست نخورده مدل 82 در آمریکا است که ضمن زیبایی فوق‌العاده زیاد، برای مجموعه داران ارزشی کلاسیک دارد

911به طور کلی از این مدل با عنوان 911 Turbo یاد می‌شود. اتومبیلی که علاقه‌مندان به خودرو بویژه پورشه بازان تفاوت آن را بخوبی حس می‌کنند. مدلی که پورشه در بین سال‌های 1975 و 1989 آن را به عنوان اوج فناوری خود در 911 تولید و به بازار عرضه نمود. 930، کوپه اسپرت توربویی با روح بود که به‌راحتی می‌توانست هم آسفالت خیابان و هم رانندگان کم مهارت را ببلعد!


911


طرفداران آمریکایی آلمانی باز، پورشه 930 را فقط طی دهه 1970 به‌طور رسمی دریافت کردند چراکه این مدل در سال 1980 به دلیل هزینه‌های زیاد و فروش نه چندان موفق از بازار خارج شد و پس از آن تنها واردات مستقیم ورژن اروپایی این خودرو به ایالات متحده ادامه یافت.


911


پورشه‌ای را هم که در تصویر مشاهده می‌کنید نیز به احتمال زیاد یکی از همین نمونه‌هاست که به طور اختصاصی وارد بازار شده و برای مطابقت با استانداردهای دولت فدرال ایالات متحده(از جمله انتشار آلایندگی) تغییراتی را به خود دیده است. البته پورشه در سال 1986 این مدل را مجدداً وارد بازار آمریکا کرد‌، اما تا آن زمان این مدل را به 911 Turbo moniker می‌شناختند. نکته قابل توجه در مورد این خودرو نیز کارکرد بسیار پایین آن است. 16،150 مایل که از دید دلال‌های وطنی می‌توان آن را صفر کیلومتر تلقی کرد! این پورشه چند تغییر دیگر هم بخود دیده است از جمله چراغ‌های بزرگترجلو، ورودی‌های بزرگتر هوادهی و خنک‌کننده روغن که احتمالاً از مدل مسابقه‌ای پورشه 935 الهام گرفته شده‌اند.


911


هرچند حرفی از میزان قدرت 930 فوق نشده، اما موتور 3.3 لیتری تخت شش سیلندر آن که در ابتدا توانایی تولید 260 اسب بخار را داشته، برای بهبود عملکرد مورد تغییر واقع شده است. ضمن اینکه برای آن از کیت اگزوز B&B استفاده شده، اینترکولر بزرگتری دارد و یونیت AC آن نیز به روز شده است. در آخر هم باید گفت استفاده از چرم مرغوب به رنگ روشن با تکه‌های سیاه کنتراست جذابی را از داخل این کلاسیک 113 هزار دلاری رقم زده است.

911


این خودرو توسط سایت فروش اینترنتی خودروهای کلاسیک garagekeptmotors برای فروش گذاشته شده است.

 


منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: