پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۳۷ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
نوشته محسن ذهتاب


M3


سرعت پرس:

E30 اولین اتاقی از ‌ب‌‌ام‌و بود که بخش موتوراسپرت ب‌ام‌و به روی آن کار کرد و با عنوان M3 در بین سال‌های 1986 تا‌ 1989 عرضه نمود. این مدل در همان زمان معرفی‌اش در سال 1986 بدلیل عملکرد چشمگیرش بلافاصله در صدر اخبار خودرویی و دنیای موتوراسپرت قرار گرفت. 


M3

M3


مدلی که هرچند همواره مورد توجه و علاقه کلکسیونرها بوده اما بد نیست این را هم بدانید که جی‌تی‌بازهای معروف آلمانی موتور E36 را چیز دیگری می‌دانند. درواقع این نسخه E36 بود که از حیث موتور خیلی حرف‌ها برای گفتن داشت!


M3


موضوعی که موجب شده تا یک خریدار آمریکایی قلب یک E36 را درون بدن یک E30 گذاشته و آن را در یک وب سایت تخصصی برای فروش عرضه کند. او برای این کار موتور 2.3 لیتری S14 خطی 197 اسب بخاری نسخه اصلی را با پیشرانه‌ 3.2 لیتری S50  خطی 316 اسبی عوض نموده و آن را با یک جعبه دنده دستی شش سرعته همراه کرد. یکM3  که (بقول مالکش) هرگاه موتورش روشن می‌شود، سروصدایش یک محله را بهم می‌ریزد!


M3

این اتومبیل که در اصل نقره‌ای سالمون بوده به رنگ زرد تغییر رنگ داده و برای ایجاد کنتراست رنگی ‌به روی بدنه بخش‌هایی از جمله شیشه‌ها، چراغ‌های جلو، ستون‌ها، راهنماها، جلوپنجره و رینگ‌هایش به رنگ مشکی درآمده‌اند.


M3


M3 فوق همچنین به برخی قطعات دیگراز جمله اسپویلر‌، بال عقب با لب فیبر‌کربن قابل تنظیم‌، چرخ‌های Forgestar 17 اینچی هم مجهز شده است که بعدا توسط مالک به آن اضافه شده است تا از این طریق جلوه خاصی به خود بگیردفضای داخلی‌، البته کاملاً مشکی‌ است، صندلی عقب آن حذف شده و جایش را به یک محفظه بلندگوی سفارشی داده و سیستم صوتی آن نیز یک استریوClarion head  با صفحه نمایش 7 اینچیLCD  است که به تیونرها و بلندگوهای MB Quart مجهز شده است. 


M3

 

در جلوی کابین صندلی‌های Recaro را با مهارهای Takata می‌بینید و اتومبیل (حداقل از دید کلکسیونرها و ماشین‌بازها) بسیار جذاب از آب است.قیمت آن اما بسیار بالا گذاشته شده و در یک حراج آنلاین -که 4 روز دیگر از آن باقی مانده- قیمت 40 هزار دلاری را برای آن گذاشته‌اند که تازه سایت موردنظر مدعی است قیمت آن بالاتر هم خواهد رفت!


M3

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: