پایگاه خبری سرعت پرس

۱۷:۰۳ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
هدف لکسس ورود به بازاری با مقررات سخت آلایندگی است


ls


سرعت پرس:

عکس‌های لو رفته از نسخه فیس لیفت لکسس ال اس حکایت از عرضه مدلی از لکسس برای بازار اروپا دارد که ضمن اعمال تغییراتی در ظاهر،  لوکس‌تر از قبل شده است.

نسل پنجم این خودرو در سال 2017 روانه بازار شد و حالا به عنوان پرچمدار لوکس‌ترین محصول این برند، قرار است شاهد فیس لیفت مدلی باشیم که تا پایان سال پایش به قاره کهن باز خواهد شد. ال اس جدید در اروپای غربی منحصراً به صورت هایبرید ارائه می‌گرددو این در حالی است که مدل 500 آن به عنوان نسخه استاندارد تنها در ایالات متحده عرضه می‌شود.


ls


حال حدس بزنید چرا لکسوس این تصمیم را گرفت؟

سوالی که البته پاسخش هم معلوم است: اجرای سخت قوانین آلایندگی در اروپا از سال آینده که خودروسازان را مجبور می‌کند تا میانگین انتشار آلایندگی محصولاتشان را به محدوده 95 گرم در هر کیلومتر پیمایش برسانند. اجرای چنین قوانین سخت‌گیرانه‌ و در نظر گرفتن جرایم برای خودروهای با انتشار بیش از 95 گرم کربن، دلیلی است که عرضه نسخه هایبریدی LS را توجیه می‌کند. البته توجه داشته باشید که تعداد محدودی LS 500 در برخی از بازارهای اروپای شرقی مانند اوکراین در دسترس خواهد بود که پیشرانه آنها طراحی در سطح بالایی پیستون‌ها‌، تغییر در تنظیمات تزریق سوخت‌، و همچنین یک برنامه تغییر یافته دنده برای گیربکس 10 سرعته اتوماتیک مورد استفاده قرار گرفته است.


ls


LS 500h  شتاب کمتری از نسخه استاندارد دارد و سیستم ترکیبی آن برای کمک به موتور احتراق داخلی مورد تجدید نظر قرار گرفته است و در نتیجه  از دور موتور کمتری برخوردار است.

همانند نمونه آمریکایی مشخصات LS ‌اروپایی شامل صندلی‌های راحت‌، میله‌های ضد غلطک سخت‌تر و تنظیم راحت‌تری برای سیستم تعلیق قابل انعطاف و تطبیق پذیر ​​می‌شود. در ورژن جدید حتی لاستیک‌ها نیز فراموش نشده‌اند‌ و اکنون با کاهش سفتی دیواره جانبی برای یک سواری راحت‌تر روبرو هستیم.

یکی از تجهیزات این سدان فوق لوکس‌، پارک پیشرفته آن است‌. سیستمی کاملاً خودکار که فرمان‌، گاز‌، ترمز و انتخاب دنده را بدون توجه به اینکه آیا جای پارک با خطوط مشخص شده یا وسایل نقلیه دیگری درمجاور وجود دارد کنترل و کار می‌کند.


ls


 

آخرین موضوع هم به سیستم مالتی مدیا(چندرسانه ای) با رابط کاربری بین انسان و ماشین برمی‌گردد که آن را در صفحه لمسی برخوردار از ویژگی‌های اپل Apple CarPlay و اتو اندروید Android Auto خواهید یافت. 

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: