پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۰۸ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۹
قهرمانی از رنگ دیگر:
قهرمانی مسابقه برایم سخت و چالش برانگیز است.

مونزا


مونزا


‌‌بگذارید همون اول برویم به سراغ نتیجه گرندپری ایتالیا که برخلاف انتظار، محل قهرمانانی متفاوت از دوره‌های ثبلی بود نه همیلتون، نه بوتاس و نه ورشتاپن هیچکدامشان روی سکو نرفتند تا نهایتا گسلی، سانینر و استرول جشن قهرمانی  در مونزا را بایکدیگر بگیرند.

 مونزا


درواقع گسلی با پیروزی در ایتالیا هم خودش را و هم دنبال‌کننده‌های فرمول یک را شوکه و بهت زده از این قهرمانی کرد.  کرد. او که اولین پیروزی خود در گرندپری را در ایتالیا 2020 بدست آورد، خود معترف است که درک این موضوع برایش سخت و چالش برانگیز بوده است.

 

 مونزا

پیر پس از برافراشته شدن پرچم قرمز، از فرصت به وجود آمده استفاده کرد، با عبور از لنس پشت سر لوئیس همیلتون قرار گرفت،  پس از اینکه لوئیس به پیت لین رفت پیشتاز مسابقه شد و نهایتا نیز باوجود تمام فشارهای وارده از سوی ساینز توانست با مدیریت کردن مسابقه در دورهای پایانی قهرمان 2020 ایتالیا شود.

 

ساینز

ساینز


او در مورد مسابقه دیروز خود گفت: غیر قابل باور است، این مسابقه برایم بسیار هیجان انگیز بود، ما نهایت استفاده را کردیم و  توانستیم پیروز میدان باشیم. گسلی همچنین از تیم خود آلفاتاوری نهایت تشکر را داشت و گفت: این تیم برای من کارهای زیادی کرده و آنها این فرصت را به من دادند تا قهرمان شوم.


مونزا

شاید بد نباشد بدانید که با پیروزی پیر گسلی‌، این اولین باری در 7 سال اخیر است که یک راننده به غیر از فراری‌، مرسدس یا ردبول قهرمان گرندپری می‌شود. آخرین بار این کیمی رایکونن در استرالیا 2013 بود که با لوتوس توانسته بود برنده مسابقه شود. 


رایکونن

رایکونن در فصل 2013


پیر گسلی

پیر 24 ساله همچنین اولین راننده فرانسوی بعد از اولیور پنیس است که توانسته قهرمان مرحله‌ای از گرندپری باشد. اولیور در سال 1996 توانسته بود در موناکو قهرمان شود

 مونزا

گسلی با این پیروزی علاوه بر 43 امتیازی شدن، توانست تیم خود آلفاتاوری-هوندا را هم در جدول بالا کشیده و با 47 امتیازی کردن تیمش آن را به جایگاه هفتم برساند. او در ایتالیا علاوه بر قهرمانی بهترین راننده این دور از مسابقات هم شد.

مونزا


مونزا
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: