پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۴۲ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۹
نوشته مهندس رضا يزدانپرست
‎يك بيتل سفارشى بزرگتر از هامر با موتور آمريكاييهرچند تابستان گذشته فولكس واگن آخرين نمونه بيتل را از خط توليد خارج كرد،  اما هنوز هم طرفداران بي شمار آن در كلوپ هاى اختصاصى در اقصى نقاط جهان گرد هم مى آيند و با عشق و علاقه بيتل هاى خود را به نمايش مى گذارند. 
يكى از اين طرفداران سفت و سخت بينل نوستالوژيك نيز اسكات تاپر  و پدرش هستند كه يك نمونه دست ساز و كاستومايز شده به نام هيوگ باگ "huge bug” يا سوسك بزرگ را براى خود ساخته و روانه خيابانها كرده اند. 

سوسك بزرگ

تاپر در خصوص انگيزه اش براى ساخت اين بيتل گفته:
این ایده در حالی شکل گرفت که آنها فکر می کردند داشتن یک بيتل سفارشى بسیار خوب است و با وجود آن احساس نمی کنند که در ترافیک به آنها اجحاف شده است. اين دو با اين پيش زمينه، تصمیم گرفتند بيتلى بسازند که 50٪ بزرگتر از مدل استاندارد بوده و با عبور از خيابانها حسابى جلب نظر جلب نظر كند.
 آنها البته خيلى زود متوجه شدند که رانندگی با اين سايز خودرو در خیابان ها غیرقانونی است و همين باعث شد تا در برنامه هایشان تجدیدنظر کنند و افزایش سايز را به 40٪ محدود كنند. 

سوسك بزرگ


آنها براى اين منظور در ابتدا با اسكن كردن بيتل ١٩٥٩ خود بر روى كامپيوتر، آن را ديجتياليزه كردند و سپس در مدل كامپيوترى خود، بخش هاى مختلف را تا ٤٠ درصد بزرگ نموده و از آن برای ساخت قالب اجزاى بدنه به همراه ٣٥١٤ قطعه يونيك استفاده کردند.آنچه مشخص بود با اين تغيير سايز ديگر امكان استفاده از پلت فرم نسخه استاندارد بيتل نيز  وجود نداشت لذا به سراغ پلت فرم يك كاميونت دوج رفتند و بدنه دست ساز خود را روى شاسى آن سوار كردند. تاپر و پدرس همچنين براى راه انداختن بيتل خود كه حالا قدو قواره اى بزرگتر از هامر داشت، از يك موتور ٥.٧ ليترى دوج مگنوم استفاده نمودند.  نتیجه نهایی نيز همان شد كه مى خواستند: يك غول بيابانى دقیقاً شبیه بيتل كه در مقایسه با مدل استاندارد گويا به همه جاى آن ق تزريق كرده اند!
اما در داخل كابين چگونه عمل كردند؟
بديهى است كه همان تغيير سايز در بيرون بدنه (با حفظ اصالت طرح كابين بيتل) در داخل  هم دنبال شود با اين تفاوت كه اتومبيل فوق خيلى مجهزتر از يك نسخه قديمى از آب درآمده و در آن از امكانات جديدى چون قفل مركزى، شيشه هاى برقى و گرمكن و سردكن صندلى استفاده شد. همانطور كه حدس مى زنيد، چهره اين بيتل غرل آسا بسیار چشمگیر است و مردم در خيابانها و بزرگراه ها آن را تعقیب می کنند تا از نزدیک آنرا ديده و در صورت امكان با آن سلفى بگيرند. تاپر گفته هر از گاهى به وى پيشنهاد خريد  مى دهند اما سوسك بزرگ فعلاً به جایی نمی رود.
با توجه به بروز مشكلات فنى در بخش ويدئوى سايت، علاقمندان مى توانند ويدئوى اين فولكس را از طريق اينستاگرام سرعت به آدرس speed_monthly دنبال كنند 

سوسك بزرگ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: