پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۱۳ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۹
نوشته فریدون احمدی
پیش فروش موفقیت آمیز کادیلاک برای سال 2021:
کادیلاك اسكالید 2021 كاملاً جدید شده و این نشانگر این است که نسل پنجم کاملا تغییر کرده است.


اسکلید


سرعت پرس

طبق گفته‌های استیو کارلایل‌، که تقریباً دو ماه پیش رئیس بخش کادیلاک بود و حالا نقش جدید‌تری در شرکت مادر‌(جنرال موتورز) پیدا کرده است، فروشندگان جنرال موتورز از اوایل ماه اوت‌، بیش از 6000 سفارش برای کادیلاک Escalade جدید مدل 2021 در بازار ایالات متحده گرفته‌اند. کارلایل با اشاره به این سفارش گفته که این آمار نشان از بالا بودن محبوبیت اسکلید در آمریکا دارد.


اسکلید


اسکلید 2021 قرار است هفته‌های آینده در کارخانه آرلینگتون جنرال موتورز در تگزاس تولید می‌شود. اما همانطور که در ابتدا هم اشاره شد، این خودرو برای سال مدل 2021 کاملاً جدید است و نسل پنجم آن پرچم‌دار محصولات این کمپانی با مجموعه‌ای از ‌تجهیزات و فناوری‌های نوین خواهد بود.


اسکلید


‌یک طراحی بیرونی با نام تجاری جدید و مطابق با آخرین زبان طراحی کادیلاک که نظرها را به خود جلب می‌کند. چرخ‌های آن به شکل استاندارد  22 اینچی‌ است و چراغ‌های عقب عمودی‌اش یادآور مدل‌های قبلی اسکلید است اما در جلو فقط این نوارهای ال‌ای‌دی تایم هستند که مانند قبل بوده و چراغ‌ها در آن کاملا تغییر شکل داده‌ و برخلاف نسخه قبلی که رو به پایین بوده، باریک شده و به شکل افقی به طرفین کشیده شده است. اسکلید در دو مدل عرضه می‌شود که در هر دو مدل استاندارد و ESV، اتومبیل کشیده و طویل است. مشتریان برای خرید حق انتخاب برای سه سطح از امکانات و تجهیزات را دارند. از جمله مدل پایه Luxury، Premium Luxury و Sport که در آنها جزئیات داخلی و بیرونی منحصر به فردی دیده می‌شود. به طور مثال در مدل‌های لوکس و پریمیوم لوکس از تریم گالوانو روشن استفاده شده اما در نسخه اسپرت شاهد استفاده از رنگ سیاه هستیم. ضمن اینکه در هر دو تریم  Premium Luxury و Sport شاهد استفاده از کروم در بخش‌هایی از کابین هستید.

مانند نمای بیرونی‌، فضای داخلی اسکلید 2012  کاملاً تغییر یافته است. کاکپیت راننده دارای یک صفحه نمایش جدید خمیده 38 اینچی(!) OLED دو تکه است که نه تنها به عنوان مرکز اطلاعات راننده و آمپرها مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه با کشیده شدن به سمت وسط داشبورد، می‌تواند یک مدیای سرگرم‌کننده نیز باشد. 


اسکلید


این نکته را هم یادآور شویم که فضای بزرگ کابین اسکلید به نیت حمل بار با خواباندن صندلی‌های ردیم دوم و سوم بزرگتر هم می‌شود. اما امکان قابل ذکر اسکلید سیستم کروزکنترل پیشرفته آن تحت عنوان سوپر کروز است که به رانندگان این امکان را می‌دهد تا در طول سفرهای طولانی در بزرگ‌راه‌، دست خود را از فرمان جدا کنند و کنترل را به دست خود اتومبیل بسپارند. کادیلاک در آماری که ارائه داده، تنها در سال گذشته با کمک این سامانه توانسته است 70،000 مایل از جاده‌های آمریکا  را طی نماید.


اسکلید


اسکلید

سیستم سوپرکروز اسکلید


اسکلید 2021 ‌روی پلت‌فرم T1 سوار می‌شود و معماری جدید، این‌ SUV لوکس را قادر ساخته تا جهت راحتی بیشتر سرنشینان از سیستم تعلیق مستقل در عقب بهره ببرد. بعضی از مدل‌ها دارای دمپرهای معمولی هستند اما برخی دیگر به صورت آپشنال دارای کنترل تعلیق مغناطیسی می‌باشند. برای اسکلید همچنین دو موتور قابل سفارش است یکی نمونه استاندارد 6.2 لیتری V8  و دیگری یک موتور I6 توربو‌دیزل خطی ‌6سیلندر به حجم 3.0 لیتر.

آمریکایی دوستان با ما همراه باشند و در آینده منتظر خبرهای جدیدتری از این شاسی بلند فول‌سایز کادیلاک باشند.  


اسکلید

 

منبع عکس: NETCARSHOW

منبع: cadillacsociety

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: