پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۱۹ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۹
فولکس واگن آلمان اعلام کرده است که بزودی تولید انبوه اولین خودروی شاسی بلندتمام برقی خود به نام "آی دی.4" را در کارخانه ای در شهر تسویکاو در شرق آلمان آغاز کرد.


ID.4


ID.4


به گزارش سرعت پرس، شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان اعلام کرده که بزودی تولید انبوه اولین خودروی شاسی بلند تمام برقی خود به نام "آی دی.4" را در کارخانه ای در شهر تسویکاو در شرق آلمان آغاز خواهد کرد.ID.4


رالف برانشتایتر، مدیر اجرایی فولکس واگن گفت: پس از خودروی "آی دی.3"، این دومین مدل بر اساس ماتریس محرک برقی پلت فرم MEB است. ماتریس MEB یک پلت‌فرم یا سکوی خودروی مدولار است که صرفاً برای توسعه وسایل نقلیه برقی توسط فولکس واگن طراحی شده است. به گفته شرکت فولکس‌واگن، این کارخانه در تسویکاو می‌تواند "نقش اساسی" در تغییر سیستم خودروها به موتور محرکه الکترونیکی ایفا کند.


ID.4


فاو(فولکس واگن) با سرمایه گذاری حدود 1.2 میلیارد یورویی (1.4 میلیارد دلاری)، خط تولید خودروهای برقی را در این کارخانه راه‌اندازی کرده است.طبق گفته‌های فولکس واگن، تبدیل خط تولید در این کارخانه امسال تکمیل شده است. در سال 2021 که اولین سال تولید کامل خودروهای برقی در این کارخانه محسوب می شود، حدود 300 هزار خودروی برقی بر اساس MEB تولید می شود. برانستایتر همچنین گفته است: مدل ID.4 در آینده در اروپا، چین و بعداً در ایالات متحده "ساخته و فروخته می‌شود". به گفته فولکس واگن، رونمایی جهانی از مدل ID.4  برای واخر ماه سپتامبر برنامه‌ریزی و عرضه آن در بازارهای جهانی از ماه مارس سال آینده خواهد بود. 
  ID.4


Id.4 را باید یک کراس‌اوور الکتریکی عمل‌گرا برای فولکس واگن دانست. این خودرو 204 اسب بخار (150 کیلووات) قدرت دارد، همچون دیگر الکتریکی‌ها گشتاور خوبی معادل با 310 نیوتن متر دارد، سیستم انتقال نیرو در آن به محور عقب است، برد مسافتی‌اش با هر بار شارژ 420 کیلومتر پیمایش است، شتابش 7.5 ثانیه و نهایتا اینکه ماکزیمم سرعتش 160 کیلومتر در ساعت است.


ظرفیت باتری‌های آن 82 کیلووات ساعت است، زمان لازم برای شارژ کامل آن کمی بیش از 8 ساعت(8.15) است و برای شارژ سریع (تا 80 درصد) به 31 دقیق زمان نیاز دارد. انتشار آلایندگی Id.4صفر است و کحل پورت شارژ آن در قسمت عقب سمت راست می‌باشد.


ID.4


 این اس یو وی سایز متوسط (فاو) با 1950 کیلوگرم وزن، 4625 میلی‌متر طول و 2765 میلی‌متر فاصله محوری دارد که قدوقواره‌ای مناسب را برای حمل 5 سرنشین برایش رقم زده است.


ID.4


Id.4 از ماه مارس 2021 و با قیمت 45 هزار یورو در (آلمان) و 37 هزار پوند (در انگلیس) در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. امیدواریم با رفع تحریم‌ها و سیاست‌های معقولانه وازرت صنعت و با مهیا نمودن زیرساخت‌های لازم برای حضور خودروهای الکتریکی، اینبار شاهد ورود و سرمایه‌گذاری برای حضور  گسترده خودروهای برقی در کشورمان باشیم. هدفی که البته باوجود تحریم‌ها و شراکت و سرمایه‌گذاری بزرگ چینی‌ها در صنعت خودروسازی کشورمان دور از دسترس نیست.  ID.4

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: