پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۲۷ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
نوشته فریدون احمدی
همیلتون با فاصله جا گذاشت


کاتالونیا


سرعت پرس: مسابقات این هفته فرمول یک در پیست کاتالونیای اسپانیا دنبال شد و روز شنبه بازهم با درخشش رانندگان سیاه‌پوش، این مرسدس‌ها بودند که در روز کوالیفای در خط اول و دوم ایستادند و ورشتاپن نیز در  پشت سر آنها قرار گرفت. در روز تعیین خط پرز و استرول هم در رده‌های بعدی قرار گرفتند تا نشان دهند که ریسینگ پوینت به کسب امتیاز در رده‌های بالای جدول امیدوار است.


کاتالونیا

‌اما دور ششم از مسابقات فرمول یک 2020، دیروز با موفقیت قابل پیش‌بینی از مرسدس همراه شد. در کاتالونیا، همیلتون با عملکرد خوب و مرسدس با استراتژی موفق بر سر تایرها توانستند پیروز میدان باشند. او در یک مسابقه کم حاشیه توانست قهرمان مسابقه فرمول یک اسپانیا ۲۰۲۰ باشد و پس از او مکس ورشتپن از تیم ردبول در رده دوم و هم‌تیمی‌اش، والتری بوتاس، مسابقه را در رده سوم به پایان رساندند. نکته جالب اینکه اختلاف همیلتون با سایر رانندگان بقدری زیاد بود که او توانست تا رده ۴ام را لپ کند.

 

کاتالونیا

کاتالونیا

در اسپانیا برخلاف دور قبل –که مرسدس تایرهای هر دو خودرو را ازدست داده بود- با انتخاب استراتژی مناسب حتی گرمای 49 درجه آسفالت هم پیکانها ر‌ا از کار نیانداخت. در کاتالونیا سباستین بهترین راننده شد و بوتاس هم با زمان 1.18.183 رکورد سریع‌ترین دور را به نام خود ثبت کرد.


کاتالونیا

همیلتون پس از پایان گرندپری اسپانیا، برای هشتاد و هشتمین بار روی سکوی نخست یک گرندپری قرار گرفت تا فاصله خود با رکورد مایکل شوماخر را به 3 پیروزی برساند. لوئیس همیلتون که تا کنون 6 بار قهرمان مسابقات فرمول یک شده، بعد از مسابقه روز گذشته کاتالونیا برای صد و شصت و پنجمین بار روی یکی از سکوهای اول تا سوم F1 ایستاد و از رکورد 155 سکوی شوماخر گذشت.


کاتالونیاپودیوم اسپانیا

 در پایین جدول امتیازات رانندگان را مشاهده می‌کنید.

موقعیت

 زمان

امتیاز

1    لوئیس همیلتون

1:31:45.279

25

2   مکس ورشتاپن

+24.177s

18

3   والری بوتاس

+44.752s

16

4 لنس استرول

+1 lap

12

5 یرجیو پرز

+1 lap

10

  کاتالونیا

 

5 راننده برتر تا به اینجای کار:

  

1

لوئیس همیلتون

132

2

مکس ورشتاپن

95

3

والری بوتاس

 

89

4

چارلز لکلرک

45

5

لنس استرول

40

 

 

  

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: