پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۱۷ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تولید سریع‌ترین و قدرتمندترین هایبریدی فراری که پیش‌از این قرار بود در ماه ژوییه آغاز گردد به‌واسطه ویروس کرونا عقب افتاد
استرادله

به گزارش سرعت پرس به‌نقل از اتوکار، همه‌گیری کرونا در جهان بر‌روی خط تولید بیشتر خودروسازان مطرح جهانی تاثیر منفی گذاشته و فراری نیز اعلام کرده است عرضه جدیدترین محصول این شرکت به نام اس‌اف ۹۰ استرادله به‌دلیل مشکلات یوجود آمده ناشی از وجود ویروس کووید19 به تعویق خواهد افتاد.

این محصول یکی‌از نخستین سری خودروهای تولید شده هایبریدی توسط فراری خواهد بود و اخلال در زنجیره تولید باعث خواهد شد خریداران این خودرو مجبور شوند دست کم تا پایان سال برای دریافت خودروی خود صبر کنند. خودروی استرادله با توجه به آن‌که بیش‌از ۲۰۰۰ قطعه آن در خارج از کارخانه فراری تامین می شود بیش از سایر محصولات این شرکت تحت تاثیر قرار گرفته است.

لوییس کامیلری- مدیرعامل فراری در تماس با شماری از سرمایه‌گذاران این پروژه به آن‌ها اطلاع داده است که تاخیر در تولید و عرضه این محصول اجتناب‌ناپذیر است: ما تقریبا مطمین بودیم که این محصول در سه ماهه چهارم به‌دست مشتریان برسد اما ناچار به تغییر در زمان‌بندی خود شده ایم. 


استرادله


در ماه مارس فراری تولید کلیه خودروها در کارخانه‌های مودنا و مارانل‌لو را متوقف کرد که در نتیجه این اقدام، تولیدات این خودروسازی در سه ماهه دوم سال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد ریزش کرد. میزان درآمدهای این شرکت نیز طی همین بازه زمانی با کاهشی محسوس نسبت به‌سال قبل به ۵۱۶ میلیون پوند رسید که ۴۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. 

فراری استرادله که ماه مه سال قبل رونمایی شد، سریع‌ترین و قدرتمندترین مدلی است که تاکنون توسط این خودروساز تولید شده است. باتری‌های لیتیومی این خودرو آن‌را قادر می‌سازد تا ۱۶ مایل مسافت را با سرعت ۸۴ مایل در ساعت طی کند.


استرادله


این خودرو دارای سه پیشرانه است که دو تای آن‌ها در جلو و یکی در عقب قرار دارد تا به بهترین نحو ممکن، نیرو را بین چهار چرخ خودرو توزیع کنند. خودرو قادر است تا در ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز چیزی در حدود ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

استرادله همچنین یکی از گران ترین محصولات فراری نیز خواهد بود و خریداران آن باید مبلغی حدود ۴۰۰ هزار پوند برای آن هزینه کنند.


استرادله
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: