پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۴۹ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
رانندگان ساعتی دیگر مسابقه را آغاز می‌کنند:جشن هفتادسالگی فرمول یک


1-      پیست

پیست سیلورستون در سال 1943 و در خلال جنگ جهانی دوم، به عنوان یک پایگاه هوایی افتتاح شد و پس ار پایان جنگ، در سال 1950 برای مسابقات جایزه بزرگ(گرندپری) از آن استفاده شد. آن زمان‌ مکانیک‌ها مجبور بودند روی اتومبیل‌هایی که روی چمن‌های پشت پیت استپاپ بودند و یا در پیت‌لاین بودند، کار کنند. محلی که تنها یک خط سفید رنگ آنها را از اتومبیل‌های درون مسابقه-که با سرعت 150 مایل در ساعت عبور می کردند- جدا  و به نوعی محافظت می‌کرد.

2-       

رانندگان در سیلورستون 70 سال پیش 70 دور 4.6 کیلومتری را با هم دیگر به رقابت پرداختند. جایزه بزرگ بریتانیا در سال 1950‌، با عنوان Royal Automobile Club Grand Prix d'Europe نیز شناخته می‌شد این نخستین مسابقه قهرمانی در مسابقات جهانی فرمول یک و البته پنجمین دوره مسابقات گرندپریای بریتانیا نیز بود. ضمن اینکه سومین دوره مسابقات اتومبیلرانی بعد از جنگ جهانی دوم نیز محسوب می‌شد.


جشن هفتادسالگی فرمول یک


3-      تماشاگران

تخمین زده می‌شد که تا 120،000 تماشاگر در مسیر مسابقه ایستاد و آن را دنبال کنند‌ اما مهم‌ترین ویژگی آن حضور پادشاه بریتانیا جورج ششم، ملکه آینده الیزابت‌ پرنسس مارگارت و برخی دیگر از مهمانان دربار همچون لرد و لیدی مونتباتن در بین تماشاچیان بودد.

4-      شاهزاده و بارون

در بین 21 راننده  حاضر در اولین مسابقه جایزه بزرگ دونفر از آنها اشراف زاده بودند، یکی عضو خانواده سلطنتی تایلند، پرنس(شاهزاده) تایلندی بیرابونگ ‌-که از آن به عنوان شاهزاده بیرا نیز یاد می‌شود- و دیگری بارون امانوئل‌'Toulo' de Graffenried ، راننده سوئیسی  که قبل از جایزه بزرگ بریتانیا در سال 1949 قهرمان جهان شده بود. بیرا تا زمان حضور الکس آلبون در فصل 2020 اولین راننده تایلندی فرمول یک بوده است. گفتنی است که الکس آلبون راننده بریتانیایی-تایلندی ردبول ریسینگ-هوندا زیر پرچم تایلند در مسابقات حضور دارد.


جشن هفتادسالگی فرمول یک

5-      ایتالیای برنده

برنده اولین مسابقه گرندپریدر سال 1950  "آلفتا" آلفا‌رومئو بود که توسط جوزپه فارینا رانده می‌شد. اوهمچنین سریعترین دور را به نام خود ثبت کرد.  این روزها اما Silverstone تحت سلطه مرسدس‌ها قرار دارند. هفته پیش این همیلتون بود که قهرمان سیلورستون شد و امروز نیز  تا ساعتی دیگر بوتاس از خط اول و بدنبال همیلتون در جایگاه دوم مسابقه را آغاز می‌کنند  


هالکنبرگ با تیم‌های مختلفی  در ر بین سه راننده اول خط کوالیفای بوده است.


 

رانندگان در خط استارت

رده

تایم ثبت شده


والری بوتاس

Mercedes·#77

1

1:25.154


لوئیس همیلتون

Mercedes·#44

2

1:25.217


نیکو هاکنبرگ

Racing Point·#27

3

1:26.082


مکس ورشتاپن

Red Bull·#33

4

1:26.176

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: