پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۱۵ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
حمید کلاته
روند تولید خودروهای الکتریکی در گروه خودروسازی ب‌ام‌و
ب‌ام‌و در ابتدا قصد داشت تا سال 2025 تعداد خودروهای پاک خود را به 25 مدل برساند اما حالا از برنامه خود دو سال جلو افتاده و این اتفاق در سال 2023 خواهد افتاد.


ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش


به گزارش سرعت پرس به‌نقل از اتوفیوچر.تی‌وی، گروه خودروسازی ب‌ام‌و  روند توسعه محصولات الکتریکی و هایبریدی خود را شتاب بخشیده و تنوع آنها را تا سال ۲۰۲۳ به 25 مدل خواهد رساند. آنها قرار بود تا سال 2025 به این هدف دست یابند اما حالا اعلام کرده‌اند با سرعتی که در پیش گرفته‌اند، در سال 2023 به این مهم دست خواهند یافت. 

این شرکت همچنین اعلام کرده است به زودی نسل جدیدی از مدل‌های سری پنج و ایکس1 را به صورت هایبریدی عرضه خواهد کرد. این خودروساز آلمانی که به‌معماری انعطاف‌پذیر در ساخت وسیله نقلیه با پیشرانه‌های الکتریکی، پلاگین هایبرید ‌و احتراق داخلی معروف است‌، گفته: اکنون به سرعت در حال تغییر شرایط هستیم تا ‌یش از نیمی از این 25 مدل جدید را  به صورت کاملا برقی عرضه کنیم. 


هارالد کروگر

هارالد کروگر، رئیس هیئت‌مدیره ب‌ام‌و گفته است: ما در حال حرکت به سمت یک تحرک پایدار هستیم و در طی دو سال گذشته، به طور مداوم تصمیماتی گرفته‌ایم که حالا نتایجش را در جاده‌ها می‌بینیم. او همچنین گفته ما تا پایان سال 2021‌، فروش خودروهای الکتریکی خود را در مقایسه با سال 2019  به دو برابر خواهیم رساند.

ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش

ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی و هایبریدی تولیدی خود- از بین این خودروها تنها مدل i8 آن وارد کشور شده است. اتومبیلی که تولید آن چندی پیش متوقف شد.


ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش
آینده ب‌ام‌و از آن خودروهای الکتریکی خواهد بود. نمودار فوق روند و تیراژ تولید خودروهای پاک ب‌ام‌و از سال 2013 (تولد خودروهای هایبرید و الکتریکی) تا سال 2019 را نشان می‌دهد.


ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش
ب‌ام‌و در مسیر از قبل تعیین شده برای تولید خودروهای الکتریکی- به گفته کروگر آنها دو سال زودتر از موعد مققر به خواسته‌شان می‌رسند. کروگر می‌گوید: ما در حال‌حاضر 25 وسیله نقلیه الکتریکی را برای سال 2023 آماده عرضه داریم که این دو سال زودتر از موعدی بوده است که در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بودیم. آنطور که از گفته‌های کروگر برمی‌آید آنها انتظار یک منحنی رشد شیب‌دار به سمت سال 2025 را دارند و ادعا می‌کنند که فروش وسایل نقلیه الکتریکی‌شان به طور متوسط سالانه 30٪ افزایش خواهد داشت. طی دو سال‌، این شرکت پنج خودروی کاملاً برقی را ارائه خواهد داد و در کنار BMW i3 با بیش از 150،000 دستگاه تولید(شده تا به امروز)‌، برنامه ساخت و عرضه مدل کاملاً برقی مینی را هم در انگلیس در دست خواهند داشت. ب‌ام‌و در کنار این دو، مدل برقی iX3 را در چین و مدل iNEXT و i4 را در آلمان به تولید خواهند رساند.


مینی الکتریکی در ابتدا در موطن خود انگلیس عرضه خواهد شد

مینی الکتریکی در ابتدا در موطن خود انگلیس عرضه خواهد شد 


ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش

گروه ب‌ام‌و با در اختیار داشتن طیف وسیعی از هایبریدهای پلاگین، به‌عنوان یکی بزرگترین تولیدکنندگان این رده از خودروها شناخته می‌شود.  آنها قرار است تا ۱۰ سال آینده، افزون بر 7 میلیون خودروی الکتریکی را روانه بازارها کنند که این تیراژی بسیار قابل‌توجه به‌شمار می‌آید.  


ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش


به گفته ب‌ام‌و، هدف از تغییرات جدید در تولید خودروهای هایبریدی، افزایش بهره‌وری و بهبود وضعیت زنجیره ارزش آنها در این شرکت در کنار عمل به تعهدات زیست محیطی است‌ و قرار بر این است که این شرکت پس از عرضه خودروهای الکتریکی، با همکاری مراکز تحقیقاتی، میزان اثربخشی این تغییر رویکرد را در تحقق هدف کاهش گازهای گلخانه‌ای بررسی کند.


لوگوی جدید ‌ب‌ام‌و


رئیس هیئت‌مدیره ب‌ام‌و می‌گوید: "چشم‌اندازمان روشن است: "تحرک پایدار ‌به روشی پایدار".
او همچنین می‌گوید: ما مسئولیت‌های ‌اجتماعی خود در همه جنبه‌های مختلف را انجام می‌دهیم. ما کاملاً متعهد به رانندگی بدون انتشار آلاینده هستیم و این در حالیست که در قبال کارکنان‌، سهامداران و سرمایه‌گذاران نیز همچنان احساس مسئولیت داریم.  

ب‌ام‌و و محصولات الکتریکی‌اش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: