پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۰۵ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
فریدون احمدی
سرعت چینی‌ها خیلی بالاست:
هونگ‌چی(کی) را اولین بار در نمایشگاه 2019 دوبی دیدیم، برندی لوکس از کمپانی فاو FAW چین که با اعتمادی به‌نفسی مثال زدنی، قصد رقابت با بزرگان این رده از بازار همچون مرسدس بنز، ب‌ام‌و، لکسس، اینفینیتی و یا حتی جنسیسی دارد که خود به تازگی پای به این سگمنت از خودروها گذاشته است

هونگچی



هونگ‌چی(کی) را اولین بار در نمایشگاه 2019 دوبی دیدیم، برندی لوکس از کمپانی فاو FAW چین که با اعتمادی به‌نفسی مثال‌زدنی، قصد رقابت با بزرگان این رده از بازار همچون مرسدس‌بنز، ب‌ام‌و، لکسس، اینفینیتی و یا حتی جنسیسی دارد که خود به تازگی پا به این سگمنت از خودروها گذاشته است. در ابتدا هم بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که مدل خاصی از این خودرو Hongqi L5 با همان چهره سنتی -که یادآور دهه 60 و 70 چین کمونیست است- و با مجهز شدن به امکانات امنیتی مورد استفاده دولتمردان چین قرار دارد.  


هونگچی


اما E-HS9 مدلی تمام برقی است که این برند به تازگی در چین از آن رونمایی کرده است، یک اس‌یو‌وی تمام برقی که تا دوماه دیگر و با قیمتی در حدود 70 هزار دلاری به بازار محلی عرضه خواهد شد و بسته به سطح تجهیزاتش در یک بازه متغیر 10 هزار دلاری بین 67 تا 77 هزار دلار قیمت خواهد داشت.


هونگچی

هونگچی


هونگچی



هونگ‌چی E-HS9 برپایه مدل مفهومی E115 که در فرانکفورت از آن رونمایی شد و البته مدل سدان H9 شکل گرفته است و بسیاری از کارشناسان خودرو با توجه به حضور جیز تیلور مدیر سابق طراحی رولزرویس، آن را اقتباسی کامال از مدل کالینان دانسته و حتی به آن لقب رولزویس چینی داده‌اند. در نمای خارجی، Hongqi E-HS9 مجهز به یک جلوپنجره بزرگ، چراغ‌های باریک LED شده و دارای خطوط سقف کشیده‌ای است که به ستون‌های تیز C در عقب آن منتهی شده است. در داخل خودرو، مجهز به سیستم سرگرمی داشبورد دیجیتالی و همچنین سیستم صفحه لمسی است که همه اداوات از جمله کنترل تهویه هوا را هم در بر گرفته است. سایر تجهیزات هم شامل یک فناوری رانندگی مستقل از سطح 4 خودران، 8 حالت رانندگی قابل انتخاب و استفاده از دوربین‌هبه جای آینه‌های جانبی معمولی می‌شود.

مدل آفرود در دو نسخه عرضه خواهد شد و مشخصات فنی آن شامل یک موتور الکتریکی 215 اسب بخاری در چرخ‌های جلو و یک موتور الکتریکی 295 اسب بخاری در چرخ‌های عقب است که به صورت ترکیبی ۵۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن‌متر گشتاور را به همه چرخ‌ها منتقل می کند. 


هونگچی


موضوعجالب توجه در مورد این خودرو، وجود پکیچ(92.4 کیلووات ساعت) قدرتمند و پرانرژی از باتری‌‌هایی در آن است که اتومبیل را قادر کرده با هر بار شارژ چیزی بیش از 600 کیلومتر (373 مایل) مسافت را بپیماید.


هونگچی



در آخر این نکته را اضافه کنیم که وانگ گووکینگ‌، نایب رئیس گروه FAW گفته که این شرکت تحت برند هونگ‌چی قرار است هر ساله 3 تا 5 مدل جدید را به بازار عرضه کند که این یعنی اینکه  تا دهه آینده عرضه 24 تا 25 محصول جدید را برای خود ترسیم کرده است.


هونگچی


محصولات هونگ چی قرار بود توسط شرکت پرشیا خودرو وارد بازار ایران شود که البته هنوز خبری از آن نیست.

 

 هونگچی


منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: