پایگاه خبری سرعت پرس

۱۲:۰۸ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
فریدون احمدی
کرونا در بریتانیا گریبان فرمول‌یک را گرفت
لوئیس همیلتون بهترین راننده سیلورستون شد


استارت سیلورستون
پس از تمرینات روز جمعه که با درخشش پیکان‌های نقره‌ای(مشکی) و تیم روبول همراه شد، همان موفقیت‌ها در روز تعیین خط ادامه یافت تا پل پوزیشن در اختیار همیلتون قرار گیرد و بوتاس و ورشتاپن در رده‌های دوم و سوم بایستند. فراری‌ها بویژه فتل باز هم شروع خوبی نداشتند و لکلرک در جایگاه چهارم و فتل در جای دهم تعیین خط ایستادند. 


سیلورستون - بریتانیا


از نکات جالب بریتانیا می‌توان به مثبت‌شدن آزمایش کرونای سرجیو پرز و جایگزینی او با نیکو هاکنبرگ اشاره کرد که تا حدودی مسابقه را تحت‌الشعاع خود قرار داد. اما دیروز در مسابقه اصلی همانطور که انتظار می‌رفت، همیلتون، راننده مرسدس جلوتر از همه از خط پایان گذشت تا علاوه بر برتری در سیلورستون، لقب بهترین راننده این گرندپری را هم از آن خود کند. لوئیس با رسیدن به عدد شش در پیروزی‌های سیلورستون، رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد و پس‌از وی ورشتاپن دوم شد و چارلز لکلرک نیز توانست در جایگاه سوم پودیوم بایستد. 


همیلتون

سیلورستون - بریتانیا


همیلتون


با این توصیف به نظر می‌رسد که تقریبا همان پیشتازان روز تمرین و رانندگانی که به ترتیب در روز کوالیفای از خط گذشتند(به غیر از بوتاس)، جایگاه خود در روز اصلی مسابقه را هم حفظ کردند. فتل اما فروغی در سیلورستون نداشت و نتوانست جایی بهتر از رتبه دهم جدول پیدا کند. او خود در این‌باره گفت: مسابقه خیلی سختی بود به این خاطر که من اصلا نتوانستم با کسی رقابت کنم! در کل مسابقهتماما درگیر چسبندگی خودروی خود به پیست بودم، سرعت کافی را نداشتم، اعتماد به نفس خود را از دست داده بودم و هرگاه که بر خودرو فشار می‌آورم کنترل آن از دستم می‌رفت.  


همیلتون


اما قهرمانی لوییس در سیلورستون درحالی رقم خورود که وی تایر خود را در آخر مسابقه به دلیل پنچری از دست داد و چنانچه ورشتاپن برای تعویض تایرها (وثبت رکرود سربعترین دور) به پیت نمی‌رفت، می‌توانست از خوش شانسی خود بیشترین بهره می‌برد را ببرد و در جایگاه نخست بایستد. او قبل از این والری بوتاس (هم تیمی همیلتون) را دقیق به همین دلیل پنجری خودروی بوتاس به راحتی پشت سر گذاشته بود. 

همیلتون

 

مقام

شماره

راننده

تیم(خودرو)

1

44

لوییس همیلتون

مرسدس

2

33

ماکس ورشتاپن

ردبول-هوندا

3

16

چارلز لکلرک

فراری

4

3

دنیل ریکاردو

رنو

5

4

لندو نوریس

مک‌لارن-رنو

6

31

اشتپان اوکن

رنو

7

10

پیر گسلی

آلفا تاری-هوندا

8

23

آلکساندر آلبون

ردبول-هوندا

9

18

لنس استرول

ریسینگ پوینت-مرسدس

10

5

سیاستین فتل

فراری

11

77

والری بوتاس

مرسدس

12

99

آنتونیو جیوانزی

آلفارومئو-فراری

13

63

جورج راسل

ویلیامز-مرسدس

14

55

کارلوس ساینز

مک‌لارن-رنو

15

6

نیکولاس لطیفی

ویلیامز-مرسدس

16

8

رومن گروزجان

هاس-فراری

17

7

کیمی رایکونن

آلفارومئو-فراری

 

جدول رانندگان


جدول رده بندی تیم‌هاسیلورستون - بریتانیا
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: