پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۵۸ - ۳۰ تير ۱۳۹۹
فریدون احمدی
دور سوم از فصل 2020 با پیروزی مرسدس همر اه شد:
تیم مرسدس فصل نصف و نیمه گرندپری 2020 را خیلی خوب شروه کرده است و چنانچه اتفاق خاصی نیوفتد همیلتون در همین فصل رکورد شوماخر را جابجا خواهد کرد.


فرمول یک مجارستان


به گزارش  پایگاه خبری سرعت پرس، مرحله سوم مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در فصل 2020 عصر دیروز(یکشنبه) در کشور مجارستان برگزار شد و در پایان آن لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس موفق شد سریع‌تر از رقبایش از خط پایان بگذرد.


همیلتون مجارستان


بعداز همیلتون هم مکس ورشتاپن از تیم ردبول و والری بوتاس، دیگر راننده تیم مرسدس به ترتیب عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند. این مسابقه در پیست هانگارو رینگ بوداپِست برگزار شد و رانندگان طی آن 70 دور از این پیست را به رقابت پرداختند. همیلتون با این پیروزی توانست فاصله‌ی خود را تا رکوردهای جهانی مایکل شوماخر به عدد پنج برساند. او علاوه‌بر‌ این، رکوردی بسیار خوب برای پیروزی در پیست هنگارورینگ بوداپست را بر‌جای گذاشت و توانست با ثبت زمان ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه و 412.473 ثانیه اول شود.


فرمول یک مجارستان

 این هشتمین پروزی لوییس در هانگارو رینگ مجارستان است و بدین ترتیب وی را باید موفق‌ترین راننده در این پیست دانست. همیلتون در سال‌های 2007، 2009 و 2012 با مک‌لارن و در سال‌های 2013، 2016، 2018 و 2019 با مرسدس موفق به کسب پیروز در مجارستان شده  است. پیش از او مایکل شوماخر نیز توانسته بود چهار مرتبه با تیم‌های بنتون(یکبار) و فراری (3 بار) موفق به کسب پیروزی شود. شومی  و همیلتون هر دو البته رکورددار تعداد پول پوزیشن در مجارستان هم هستند.رده بندی تیم‌ها

رده بندی رانندگان


فرمول یک مجارستان

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: