پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۲۷ - ۲۸ تير ۱۳۹۹
مدیرعامل ایران خودرو:
مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد که این شرکت خودروسازی به منظور حمایت از تولید داخلی، قطعات تولیدی از شرکت‌های قطعه‌سازی را با ضمانت پنج ساله خریداری می‌کند.«فرشاد مقیمی» روز پنجشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این ضمانت نامه های خرید توسط شرکت ساپکو و ایساکو به قطعه سازان داده خواهد شد.

وی افزود: واحدهای تولیدی می توانند در قالب تفاهم‌نامه ها محصولات خود را علاوه بر ایران خودرو به عنوان محصول تایید شده به بازار نیز عرصه کنند.

مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: در صورتی که سرمایه گذاران بتوانند در زمینه قطعه سازی ورود پیدا کنند ایران خودرو در صورت رعایت استاندارها محصول تولیدی آنها را تا پنج سال به صورت تضمینی خریداری می کند.

مقیمی افزود: قرارداد امضا شده برای خرید تضمینی با ایران خودرو می تواند به عنوان ضمانت تولیدکنندگان به بانک‌ها ارایه شود.

وی با تاکید بر توسعه صنعت قطعه سازی گفت: خیلی از قطعاتی که در خودروهای ما استفاده می‌شود در خودروهای دیگر نیز قابل مصرف است از این رو می‌توان آن‌ها را صادر کرد.

مدیرعامل ایران خودرو در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به رشد تولید خودرو در پنج ماه پایانی سال گذشته گفت: رکورد تولید ماهانه، روزانه، سالانه و هفتگی‌ در ایران خودرو را شکستیم.

مقیمی با بیان اینکه امروز تولید مکانیکی ایران خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری دارد، گفت: توانستیم تولید مکانیکی خودرو را از ۱۱ هزار دستگاه به ۱۵۰ هزار مورد در سال برسانیم.

وی با بیان اینکه امروز مشکل تحویل به موقع خودروهای مردم به کمتر از ۵۰ هزار خودرو رسیده است، افزود: در بحث خودروهایی همچون ۴۰۵ بنزینی، سمند ال ایکس و پارس اتوماتیک تعهد پرداخت را به صفر رسانده ایم و خودروهایی همچون ۴۰۵ ال ایکس، رانا و دنا پلاس نیز در روزهای آینده تعهدات را صفر می کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه آهنگ رشد تولید ایران خودرو در کارخانه کرمانشاه بیشتر از دیگر نقاط کشور است، گفت: اکنون تولید روزانه خودرو در کارخانه ایران خودرو کرمانشاه روزانه ۱۲۰ دستگاه است که این آمار تا پایان تیر ماه به ۱۳۰ و تا پایان مرداد ماه به ۱۶۵ دستگاه می رسد.

مقیمی تصریح کرد: آهنگ افزایش میزان تولید کارخانه ایران خودرو کرمانشاه به شکلی برنامه ریزی شده است که امسال به تولید ۱۷۰ دستگاه در روز برسد.

وی بر توسعه صنعت قطعه سازی در کرمانشاه تاکید کرد و گفت: امروز ۱۰ شرکت قطعه سازی فعال در این استان فعالیت دارد که در صورت تامین ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار می توانند توسعه پیدا کرده و برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال جدید ایجاد کنند.

مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: در حوزه صنعت خودروسازی برای ایجاد اشتغال نیازمند توسعه صنعت قطعه‌سازی هستیم از این رو باید این صنعت در کرمانشاه تقویت شود.

مقیمی همچنین به رونق تولید در شرکت ایران خودرو دیزل نیز اشاره کرد و گفت: میزان تامین و تدارکی که در شرکت ایران خودرو دیزل از ابتدای سال انجام شده است با کل آمار سال ۹۸ برابری می‌کند.

مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد: پس از گذشت هشت سال، خط تولید اتوبوس را بار دیگر در شرکت ایران‌خودرو دیزل راه‌اندازی کرده‌ایم.

 
 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: