پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۵۷ - ۲۴ تير ۱۳۹۹
نوشته و برگردان فریدون احمدی
چرا لایریک؟


لایریکدر ماه مارس کادیلاک اعلام نمود بزودی اولین نسخه کاملاً برقی خود را -که یک کراس‌اوور به نام Lyriq می‌باشد- معرفی خواهد نمود.  سپس چند تیزر دیگر از آن‌را در ماه ژوئن منتشر ‌کرد و بلافاصله هم اعلام نمود که در تاریخ 6 اوت از آن رونمایی خواهد کرد.

اما گذشته از جزئیات فنی این خودروکه به‌زودی به آن نیز خواهیم پرداخت، آنچه که جای سوال دارد انتخاب نام لایریک برای این محصول است که "فیل دواچی" Phil Dauchy رئیس استراتژی جهانی کادیلاک در مورد آن گفته است:

نام Lyriq بخشی از ساختار جدید نامگذاری محصولاتی از کادیلاک در آینده است که نامشان به "iq" ختم می‌شود. این اسامی جدید که جایگزین کدهای CT#‌ و‌XT# می‌شوند، درحال حاضر در مدل‌های فعلی و کراس‌اوورهایی بکار می‌روند که از موتورهای احتراق داخلی استفاده می‌کنند و این تغییر می‌تواند نشان از تغییر سیاست‌های تولید این برند در آینده داشته باشد.

درواقع این شیوه نام‌گذاری خبر از عرضه انواع مختلفی از مدل‌های جدید کادیلاک در آینده می‌دهد که قرار است این کمپانی عرضه نماید. مدل‌هایی که بر مبنای ارتباط انسان با طبیعت و ماشین طراحی شده است.

او می‌گوید: نام Lyriq به طور خاص نشانگر این واقعیت است که کادیلاک به عنوان یک نام تجاری مشهور در اذهان جا افتاده و هیچ برند دیگری به آن نزدیک هم نمی‌شود! داوچی معتقد است که اضافه شدن پسوند iq به مدل‌های آتی کادیلاک همچون مدل Celestiq سلستیک نام آن را خوش آواز هم می‌کند. ناگفته نماند که Celestiq نام سدان فول سایز Cadillac است که قرار است در آینده با قیمتی در حدود 200 هزار دلار پرچمدار محصولات آتی کمپانی شود.

Lyriq که اولین خودرو کاملاً برقی کادیلاک خواهد بود، ابتدا قراربود در آوریل گذشته به نمایش در آورد اما با همه‌گیر شدن بیماری COVID-19، برنامه‌های معرفی آن تا زمان معرفی مجازی این کانسپت کدی ساعت 7 بعدازظهر 6 آگوست 2020 به تعویق افتاد.


 


منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: