پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۳۸ - ۲۴ تير ۱۳۹۹
آیا قهرمانی‌های لوئیس برای ثبت رکورد همچنان ادامه می‌یابد؟
لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس که این روزها با حضور در راهپیمایی علیه نژادپرستی و راه‌اندازی کمپین در صدر اخبار فرمول یک قرار دارد، روز یکشنبه موفق شد با فتح دومین مرحله از رقابت‌های فرمول یک در اتریش به نخستین پیروزی خود در سال ۲۰۲۰ دست یابد.

لوئیس همیلتون قهرمان دور دوم  اتریش


دور دوم از گرند‌پری اتریش امسال، دومین مرحله از مسابقات فصل جاری فرمول یک بود که پس از وقفه‌ای چند ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، روز یکشنبه آنهم بدون حضور تماشاگران در این کشور استارت خورد. 

همیلتون که روز شنبه در مسابقه تعیین خط نیز با ثبت بهترین زمان خوش درخشیده و توانسته بود در جایگاه نخست قرار گیرد، نشان داد که درصدد ادامه روند قهرمانی‌های خود و پشت سر گذاشتن رکورد شوماخر، اسطوره مسابقات فرمول یک می‌باشد. راننده انگلیسی تیم مرسدس در صورت کسب هفتمین عنوان قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک به رکورد مایکل شوماخر، راننده آلمانی و اسطوره نامدار مسابقات اتوموبیل‌رانی دست خواهد یافت. او در اتریش پس از پشت سر گذاشتن کلیه حریفان با به جای گذاشتن رکورد ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۵۰ ثانیه توانست عنوان نخست را از آن خود کند.


در جریان این مسابقه والری بوتاس، هم‌تیمی فنلاندی همیلتون نیز که هم‌اکنون در صدر جدول راننده‌ها ایستاده، توانست در جایگاه دوم پودیم بایستد. او البته برای کسل مقام دوم، بیش از ۱۳ ثانیه اختلاف با نفر اول(همیلتون) داشت. مکس ورشتپن، راننده هلندی تیم رد‌بول نیز با بیش از ۳۳ ثانیه اختلاف نسبت به همیلتون بر سکوی سوم این مسابقه ایستاد.


لکرلک در دور اول پیش از تصادف

لکرلک در دور اول پیش از تصادف 


لوئیس همیلتون که در مسابقه هفته گذشته جایگاهی بهتر از رتبه چهارم نصیبش نشده بود، در دومین گرند‌پری اتریش عملکردی درخشان از خود به جای گذاشت تا با استارت روند پیروزی در مسابقات فصل به کسب هفتمین عنوان قهرمانی در این مسابقات امیدوارتر شود.

اما نکته جالب در مسابقه این هفته  اتریش برخورد. لکلرک و سباستین فتل رانندگان تیم فراری با یکدیگر در همان دور نخست بود که منجر به خروج غم انگیز فراری از مسابقه شد. لکلرک راننده موناکویی تیم فراری که مقصر این تصادف بود، گفت: "از خودم ناامید شده‌ام. متأسفم ولی متأسف بودن کافی نیست. سباستین (فتل) امروز هیچ اشتباهی انجام نداد". او در ادامه گفت: "من با وجودی که تمام تیم یک هفته تلاش کرده بودند که به گرندپری اتریش برسند، باعث شکست آنها شدم و برای قرار گرفتن در بین چند نفر نخست، بیش از حد عجله کردم."


تصادف فراری ها با هم

 

لکلرک در مرحله تعیین خط هم به دلیل تصادف با دانیل کوایت، با سه پله جریمه از جایگاه چهاردهم مسابقه را شروع کرده بود.


پودیوم دور دوم اتریش

   

رده بندی رانندگان


رده بندی تیم‌ها

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: