پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۳۹ - ۱۹ تير ۱۳۹۹
سیان رودستر معرفی شد:
فقط به 2.9 ثانیه زمان احتیاج دارد تا سریع‌ترین رودستر دنیا لقب بگیرد.


لامبورگینی سیان رودستر


لامبورگینی به تازگی از جدیدترین رودستر خود رونمایی کرده که البته ویژگی خاص آن هایبریدی بودن این لامبوی قدرتمند است. نسخه رودستر لامبورگینی سیان که(نسخه کوپه آن) پیش از این و در سال گذشته در نمایشگاه فرانکفورت معرفی شده بود، حالا قرار است به تعداد تنها ۱۹ دستگاه تولید شود و جالب اینکه به گفته لامبورگینی تمام ۱۹ دستگاه فوق نیز پیش خرید شده‌اند.


لامبورگینی سیان رودستر


لامبورگینی هیبریدی سیان با کمک پیشرانه ۱۲ سیلندری ۶.۵ لیتری -که در مدل اونتادور نیز به کار گرفته شده است- و همچنین موتور الکتریکی 48 ولتی،‌ می‌تواند در ۲.۹ ثانیه به سرعت 63 مایل بر ساعت(100 کیلومتر در ساعت) برسد و این یعنی اینکه ازآونتادور هم سریع‌تر است. حداکثر سرعت آن نیز فراتر از 350 کیلومتر در ساعت می‌باشد و با وزن ۱۶۵۰ کیلوگرمی از باتری‌هایی بهره می‌برد که ۱۰ برابر بیشتر از باتری‌های لیتیومی معمولی قدرت دارد. قدرت نهایی(ترکیبی) این ابَر هایپر هایبریدی 807 اسب بخار و گشتاورش 760 نیوتن متر می‌باشد.

 

لامبورگینی سیان رودستر


طراحی داینامیک سیان تلفیقی از مدل کانتاش مارچلو گاندینی با طرح کانسپتی است که دوسال پیش از این ترزو میلِنیو ارائه داده بود. به ادعای لامبورگینی نسخه رودستر نیز به‌گونه‌ای طراحی شده است که بازبودن سقف خودرو، هیچ‌گونه تغییری در شتاب و مصرف سوخت خودرو ایجاد نخواهد کرد. به گفته "کارادوایز" برای دست یابی به این منظور طراحان سیان رودستر، اسپلیتر کربنی جلو را به شکلی طراحی کرده‌اند که با هدایت هوا به سمت عقب و به سوی اسپویلر عقب، انتهای اتومبیل را با کمترین اغتشاش هوا روبرو کرده و در نتیجه ثبات خوبی را برای آن رقم زند.  


لامبورگینی سیان رودستر


در داخل کابین هم گذشته از  استفاده فراوان از چرم ناپا، طراحی‌های برخی از قسمت‌ها نیز به کمک فناوری پرینت سه بعدی و به انتخاب و سفارش خود مشتری صورت خواهد گرفت.


لامبورگینی سیان رودستر

استفانو دومنیکالی ‌مدیرعامل لامبورگینی گفت: نوآوری‌های به‌کار رفته در مدل سیان باعث می‌شود تا لامبورگینی ضمن حفظ سنت خود در پایبندی به خودروهای اسپرت، به نیاز مشتریانی که به دنبال خودروهای الکتریکی هستند نیز پاسخ بدهد. با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از رویدادهای خودرویی مطرح جهان، کمپانی لامبورگینی اعلام کرده است که فعلا روی پاسخ به نیازهای شخصی مشتریان خود و تغییر طراحی طبق سلیقه مشتری تمرکز خواهد داشت.

لامبورگینی سیان رودستر


منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: