پایگاه خبری سرعت پرس

۱۲:۲۴ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
اولین دور از مسابقات 2020 فرمول یک با برتری بوتاس همراه شد:
والری بوتاس راننده فنلاندی مرسدس دیروز توانست در جایگاه اول پودیم بایستد

گرند پری اتریش

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس، والری بوتاس راننده 30 ساله مرسدس که در روزهای تمرین و تایم‌گیری نیز خوش درخشیده بود، توانست سریع‌تر از تمام راننده از خط گذشته و پیروز گرندپری اتریش شود.

در روز یکشنبه همیلتون با اعتراض ورشتاپن و دریافت پنالتی مجبور شد مسابقه را از 3 رده عقب‌تر آغاز کند که همین موضوع موجب شد تا وی در پودیم ردبول ریسینگ حضور نداشته باشد. در این رقابت چارلز لکرک از تیم فراری، لاندو نوریس از تیم مک‌لارن و لوئیس همیلتون از تیم مرسدس نیز به ترتیب جایگاه‌‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند.

نکته مهم در خصوص این رقابت، رنگ و بوی ضد نژادپرستی تیم‌ها است که این روزها پس‌از کشته شدن فلوید سیاه‌پوست بدست پلیس، تبدیل به یکی‌از مهم‌ترن اخبار‌های روز شده است.


زانو زدن رانندگان در اعتراض به نژادپرستی


در اتریش نیز رانندگان قبل از مسابقه پیراهنی مشکی رنگ به تن کرده بودند که روی آن شعار «به نژادپرستی پایان دهید» نقش بسته بود. ضمن اینکه روی پیراهن لوئیس همیلتون هم شعار «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» دیده می‌شد. همچنین تعدادی از رانندگان پیش از آغاز مسابقه در حرکتی نمادین در اعتراض به نژادپرستی در آمریکا زانو زدند و عجیب آنکه شش راننده از جمله رایکونن، ورشتاپن و لکرک این حرکت را انجام ندادند! حرکتی که بعداً با اعتراض همیلتون به عدم همراهی آنها در این حرکت همراه شد.


گرند پری اتریش
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: