پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۰۴ - ۱۰ تير ۱۳۹۹
نور بالای خودرو به هنگام رانندگی شبانه بویژه در جاده‌ها، موضوعی بسیار حائز اهمیت است. سیستم AHB یا نور بالای اتوماتیک نیز سامانه‌ای است که با تمرکز به روی سیستم روشنایی خودرو ضمن افزایش دید راننده باکنترل هوشمند بر میزان نور منتشر شده از بروز حادثه جلوگیری می‌کند.
 


 سرعت پرس؛
هنگام رانندگی شبانه در جاده‌های خارج از شهر باید، باید بسیار دقت رانندگی نمود و با هوشیاری و دید کافی از مسیر پیش روی رانندگی نمود.
یکی از ابزارهایی هم که به دید راننده می‌افزاید، استفاده از نور بالای خودرو است.  همانطور که می‌دانیدنور بالا فضای وسیع‌تری از جلو را برای راننده روشن می‌کند و به او قدرت تفکیک بیشتری از اجزای تصویر پیش رویش می‌دهد. اما استفاده از نور بالا چندان بدون اشکال هم نیست، مشلکی که همه بنوعی با آن روبرو بوده‌ایم. موضوعی که حتی باعث یرخورد و تصادف خیلی از خودروها نیز شده است. نور بالا چشمان راننده‌های خودروهای جلو و همچنین خودروهایی که از رو به رو می‌آیند را اذیت می‌کند.
رانندگی در شب بخصوص مسیرهای کم نور بسیار خطرناک است و وجود چراغ نور بالا در خودروها باعث افزایش میزان دید راننده می‌شود. اما همین نور بالا برای خودروهای عبوری روبرو آزاردهنده و خطرناک است. با ورود سیستم AHB در خودروها دیگر این مشکل برطرف شده است. در زمان هایی که مسیر جاده تاریک باشد، با روشن کردن نوربالا و فعال کردن کلید AHB یا نوربالاى خودکار می‌توانید از این سیستم استفاده کنید و تمامى تمرکز را براى عبور از مسیر داشته باشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: