پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۴۰ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
کوشا نامی
جک، X4 خود را به زودی وارد بازار می‌کند
با توجه به وضعیت واردات خودرو به کشور، بعید نیست کرمانی‌ها به سراغ معرفی محصولات جدید شرکای چینی خود بروند. محصولاتی چون جک X4 که با چهره جدید و نسبتا زیبا می‌تواند نظر مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب نمایدسرعت پرس:

پیش از این صحبت‌هایی از ورود جک S4 به ایران شد و در سال گذشته نمونه‌ای از آن را –که برای انجام تست‌ها به ایران آمده بود- در کنار پیک آپ T8 در محوطه شرکت کرمان موتور مشاهده کردیم. اتومبیلی که با توجه به شرایط موجود و اولویت‌های کرمان موتور(در عرضه دو مدل T8 و S7) دیگر خبری از عرضه‌اش به بازار منتشر نشد. البته شاید هم دلیل اصلی تردید کرمانی‌ها در معرفی این کراس نسبتا کوچک، معرفی همزمان نسل جدید آن در چین با عنوان جک (جی‌ای‌سی) ژیاوی X4 باشد. 

اما صرف نظر از این موضوع تصاویر منتشر پیش از رونمایی رسمی این خودرو در چین حکایت از معرفی کراس جدیدی توسط JAC MOTORS دارد که زیباتر از قبل شده است. X4 در عقب بی‌شباهت به S4 نبوده اما در بخش جلو چهره‌ای کاملا متفاوت و جدید دارد. چراغ‌های ال‌ای‌دی روشنایی در روز به شکلی باریک‌ با یک نوار به یکدیگر متصل شده‌اند تا بر مبنای زبان جدیدی از طراحی، شخصیت آن شکل بگیرد. با توجه به اینکه چراغ‌ها معمولا در طرفین جلوپنجره هستند،  اما چیدمان و آرایش چراغ‌های در جلوی خودرو همچون نیسان جوک بدینگونه است که چراغ‌های دی‌لایت در بالای کلگیرها بوده و  چراغ‌های اصلی درون سپر و در کناره ورودی اصلی هوا تعبیه شده‌اند. در عقب خودرو نوار یک تکه و متصل چراغ‌ها حرف اصلی را در این بخش می‌زنند می‌زند و ستون‌های مشکی رنگ C، شیشه‌های کناری را به شیشه عقب متصل کرده است. X4 با توجه به رده‌ای که در آن قرار دارد از موتور حجیمی سود نمی‌برد اما همین پیشرانه 1.5 لیتری مجهز به توربو شده است تا با قدرت 150 اسبی و گشتاور 210 نیوتن‌متری از این جهت در حد میانه قرار گرفته و پاسخگوی انتظارات از یک کراس‌اور کامپکت باشد. طول، عرض و ارتفاع جک X4 به ترتیب 4410، 1800 و 1660 میلی‌متر است و فاصله بین دو محور آن به 2620 میلی‌متر می‌رسد. ناگفته نماند که گیربکس قابل عرضه بر روی X4  شش سرعته دستی و اتوماتیک CVT خواهد بود و گیربکس دستی، همان جعبه دنده 6 سرعته‌ای است که پیش از این بر روی S5 عرضه شده بود.  نمای داخلی تغییر زیادی نکرده است، متریال آن با داشبوردی از جنس سخت در حد متوسط ارزیابی می‌شود اما فرم دست‌دنده آن، داشبورد تخت و  نمایشگر 10.25 اینچی قرار گرفته بر روی داشبورد حسابی جلب توجه می‌کند.

با توجه به اینکه قبل از این قرار بود جک S4 وارد کشور شود بعید نیست که کرمانی‌ها به فکر ورود و یا مونتاژ جک X4 نیز بیوفتند. 


 منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: