پایگاه خبری سرعت پرس

۰۹:۳۳ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
سیستم تشخیص حرکت دست برای سیستم مالتی مدیا(AIRTOUCH ) یکی از آپشنهای جدید خودروهای روز است که در زمینه تمرکز بیشتر راننده کاربرد دارد.


به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از تسنیم،‌ یکی از آپشنهای جدیدی که به تازگی پا به دنیای خودرو گذاشته است AIRTOUCH می باشد که دیگر راننده نیاز نیست از انگشتان دست خود برای فشردن دکمه های روی داشبرد استفاده نماید. برای کم و زیاد کردن سیستم صوتی و یا پاسخ دادن تلفن و یا ریجکت کردن تلفن به وسیله حرکت دست در جلوی صفحه نمایشگر می‌تواند تمام این اعمال را انجام دهد و از پرت شدن حواس راننده جلوگیری می‌شود.

از جدیدترین امکانات که ب ام و در این خودرو قرار داده، تشخیص حرکات دست از طریق سیستم مالتی مدیای این خودرو است. این آپشن و تکنولوژی که با نام AIRTOUCH شناخته می‌شود، از طریق سنسورهای سه بعدی که در کنسول تا آینه وسط خودرو قرار دارد، حرکات دست انسان را تشخیص می‌دهد.

به عنوان مثال، برای کم کردن صدای موسیقی باید انگشت اشاره خود را به صورت پاد ساعتگرد بچرخانید. این امکان نیز وجود دارد که یک حرکت خاص را برای این سیستم تعریف کنید تا از طریق آن، عملیات مورد نظرتان را انجام دهید. شما می‌توانید عملیات گفته شده را حتی هنگامی که دست تان روی فرمان است انجام دهید.

در عقب این خودرو نیز همچنان فضای لوکسی را شاهد هستیم. در قسمت استراحتگاه آرنج و کمی جلوتر یک تبلت 7 اینچی وجود دارد که از طریق آن می توانید صندلی های عقب و جلو (به جز راننده) را تنظیم کنید. علاوه بر آن عملیاتی نظیر فعال و غیرفعال کردن ماساژور، تنظیم تهویه عقب، بالا و پایین کردن پرده های آفتابگیر و نورپردازی خودرو را نیز می‌توانید انجام دهید. علاوه بر موارد گفته شده، از این تبلت برای کاربردهای روزانه نیز می‌توانید استفاده کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: