پایگاه خبری سرعت پرس

۱۷:۱۷ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۹


مرسدس بنز همزمان با رونمایی از E کلاس جدید، فرمان کاملاً جدید اين مدل را نیز معرفی كرده است. یکی از مهم‌ترین نوآوری‌ها در این فرمان جدید، تشخیص دست راننده و لمس فرمان توسط وی می‌باشد. درواقع این فرمان  2 حس‌گر مخصوص دارد که توان قابلیت تشخیص دست راننده را دارد. امکانی که موجب می‌شود تا سیستم ا كمك راننده خودرو از طريق حس كردن دست‌ها متوجه کنترل وی بر روی خودرو و در نتيجه افزایش ایمنی اتومبيل شود. گذشته از این، دکمه‌های لمسی با کنترل یکپارچه روی فرمان نیز به صورت دیجیتال کارمی‌کنند.

 

بالشتک‌های این سنسورها مستقیماً در زیر رویه چرمی یا چوبی فرمان قرارداشته و دارای دو سطح هستند که یکی در قسمت جلویی و دیگری درپشت غربيلك فرمان قرار دارند. عملکرد آنها نیز به این گونه‌اى است که با لمس کامل این سنسور، سیگنال‌ها به صورت دیجیتالی ارسال می‌گردند. حال اگردست‌ها فرمان را به‌طور کامل در اختیار نگیرند و تنها جلو و يا قسمتی از آنرا لمس كنند، این تغيير از میزان سطح تماس، اندازه‌گيري و ارسال مي‌شود و چنانچه مقدار اندازه‌گیری شده از یک آستانه مشخص شده فراتر رود، آنگاه به عنوان لمسى كامل از فرمان شناخته می‌شود. با این توصیف اگر دست‌ها به مدت طولانی بر روی فرمان نباشند‌، سیستم هشدار داده و در صورت عدم فعالیت راننده، سیستم کمکی به شكل اورژانسى وارد عمل شده و خودرو را متوقف می‌کند.

 

مرسدس همچنين به منظور لوکس و اسپرت‌تر جلوه دادن فرمان خودرو در نسخه‌های کوپه و کابریوی E کلاس جدید خود، آنرا به صورت چرمی عرضه می‌کند. این فرمان چند منظوره در E كلاس‌ به صورت سه شاخه قاب‌بندی شده و با تفاوت‌هایی در دو ورژن لوکس و سوپراسپرت ارائه می‌شود. اين فرمان در نسخهسوپراسپرت (پکیج AMG Line) با سطوح کنترلی تعبيه شده بر روی یک داکر دوتاییdouble-decker    از شاخه‌های فرمان، به نوعی یادآور رینگ‌ اتومبیل‌های اسپرت می‌باشند.

 

متريال باکیفیت نیز به گونه‌ای انتخاب شده است که حتی در اثر نور خورشید و گرم شدن بیش ازحد، اختلالى در کار نباشد.بد نیست بدانید که سطوح این فرمان برای مقاومت در برابر دمای بیش از 100 درجه سانتیگراد طراحی شده‌اند و سیستم بطور خودکار محل قرارگیری انگشت را تشخیص می‌دهد. برای اولین بار‌ نیز دکمه‌های کنترل لمسی روی فرمان به طور کامل از یکدیگر جدا شده و با سیگنال‌های دیجیتال کار می کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها