پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۱۷ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
یک مدیر ایرانی رییس اینفینیتی شد
پیمان کارگر که ما قبل از این او را به‌عنوان مدیرعامل سابق رنو-پارس، مدیر بخش خاورمیانه‌ای رنو-نیسان و البته دست راست کارلوس گون می‌شناختیم، دو روز پیش ه‌عنوان مدیرکل و رئیس بازوی لوکس نیسان یعنی اینفینیتی منصوب شد.


دو رور پیش اکثر سایت‌های معتبر خودروبی خبری را مبنی بر تغییر ریاست اینفینیتی منتشر نمودند که بویژه برای ما بسیار جالب بود: پیمان کارگر مدیر اجرایی رنو-نیسان در خاورمیانه به سمت ریاست برند لوکس اینفینیتی انتصاب شد.

در گزارشی که سایت اوتوموتیو ورد از کمپانی اینفینتی نقل کرده از انتصاب پیمان کارگر به عنوان رئیس جدید شرکت موتور INFINITI از تاریخ 1 ژوئن 2020 خبر داده  و نوشته است: کریستین واندنده‌ Christian Vandenhende معاون ارشد اجرایی نیسان گفته پیمان کارگر در بهترین زمان به تیم اینفینیتی پیوسته تا برند پریمیوم نیسان را دوباره به روزهای اوج برگرداند. او قرار است در دفتر جدید اینفینیتی در یوکوهاما آغازگر یک رنسانس برای این شرکت باشد. وی همچنین  در این باره گفته است: پیمان یک رهبر اثبات شده جهانی است که در یک زمانی بسیار جالب برای این برند به تیم INFINITI می‌پیوندد و من مشتاقانه منتظر هستم تا ببینم او چگونه اینفینیتی را رهبری خواهد کرد.


 کارگر با رنو‌-‌نیسان بیش از 23 سال تجربه در سطح اول صنعت خودروسازی دنیا  دارد و در طی این مدت نقش‌های کلیدی در بخش‌های مهندسی، تولید‌، مدیریت پروژه‌، کیفیت‌، فروش‌، بازاریابی و توسعه تجارت داشته است که این تجربیات قطعا به او چشم‌انداز جامعی در مورد تجارت خواهد داد. همانطور که در ابتدا هم اشاره شد او رئیس و معاون ارشد رنو-نیسان در آفریقا‌، خاورمیانه و منطقه هند بوده که تعامل کاری با بیش از 80 کشور و بازارهای منحصر به فرد برای وی تجربه‌ای گران‌بها محسوب می‌گردد.


پیمان کارگر جانشین مایک کالرن می‌شود که دو سال در اینفینیتی آمریکا خدمت کرده و زمینه را برای نوآوری‌های این برند و انتقال به یوکوهامای ژاپن فراهم ساخته است. گفتنی است که کالرن نیز به‌عنوان معاون ارشد رئیس نیسان در بخش بازاریابی و فروش منصوب شده است.

کارگر 53 ساله با مدرک کارشناسی علوم کاربردی از دانشگاه لیون فرانسه فارغ التحصیل شده و دارای کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) از مرکز آموزش عالی تجارت لندن می‌باشد. وی از سال 1996 به رنو فرانسه ملحق شده و سمت‌های مختلفی را در این شرکت فرانسوی عهده دار بوده است. کارگر در سال 2010 به مدیرعاملی رنو‌-پارس منصوب شد و از آن زمان تحولات مثبت زیادی در کسب و کار رنو در ایران ایجاد نمود. تحولاتی که البته در سال 2017 با اعمال تحریم‌ها از سوی غرب بی‌سرانجام باقی ماند.  او از سال 2014 معاون منطقه‌ای رنو در آفریقا، خاورمیانه و هند شد و به این ترتیب مسئولیت بیش از 80 کشور برای گروه خودروسازی رنو به او واگذار شد. کارگر یکی از چهره‌های موفق شناخته شده ایرانی در صنعت خودرو به شمار می‌رود. او در سال 2012 نیز از سوی کارلوس گون به عنوان مدیر نمونه سال انتخاب شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها