پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۰۵ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
شرکت خودروسازی نیسان از برنامه های خود برای کاهش هزینه ها و خروج نسبی از اروپا و در عین حال افزایش تمرکز خود بر بازارهای آمریکا، چین و ژاپن خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از تسنیم، منابع آگاه اعلام کردند که شرکت نیسان موتور تحت عنوان برنامه جدیدی که نشان دهنده مسیر استراتژیک این شرکت خودروسازی است، فعالیت خود را در اروپا و جاهای دیگر کاهش خواهد داد تا بر بازارهای آمریکا، چین و ژاپن متمرکز شود.

این برنامه "عملیاتی" که در تاریخ 28 ماه مه اعلام خواهد شد، فراتر از طرحی است که قرار بود مشکلات به وجود آمده توسط رئیس برکنار شده این شرکت را حل کند.

تلاش این شرکت برای دستیابی به سهم بازارهای جهان، به ویژه در ایالات متحده، منجر به تخفیف شدید و ارزان شدن محصولات این برند خودروسازی شد.

به گفته منابع آگاه، براساس این برنامه سه ساله که برای اولین بار اینجا گزارش شده است، نیسان قصد دارد برای بازیابی قدرت قیمت گذاری و سودآوری، روابط خود را با شرکت های واسطه تقویت کند و خط تولید خود را احیا کند.

یکی از این منابع گفت: این طرح فقط یک برنامه کاهش هزینه نیست. ما در تلاش هستیم تا عملیات تولید را از لحاظ اقتصادی قابل توجیه کنیم و مجدداً در مورد تجارت خود اولویت بندی کنیم و برای آینده برنامه ریزی کنیم.

نیسان البته سعی خواهد کرد تا با تولید دو مدل از خودروهای اسپرت کراس اوور ، حضور خود را در اروپا را حفظ کند. این شرکت همچنین قصد دارد فروش خود را در تایلند و فیلیپین گسترش دهد.

با این وجود، برنامه جدید این شرکت تولید در کشورهایی مانند هند، اندونزی ، مالزی ، آفریقای جنوبی، روسیه، برزیل و مکزیک را محدودتر و هدفمندتر خواهد کرد. به طور مثال در آفریقا و خاورمیانه، تمرکز این شرکت بر خودروهای شاسی بلند و قوی تر خواهد بود.

این بدان معنی است که ممکن است نیسان بیش از 14 خط مونتاژ که در ماه ژوئیه اعلام شده است، را تعطیل کند. در ماه مارس نیز این شرکت اعلام کرد که قصد دارد تولید را در اندونزی را متوقف کند.

نیسان پیش از این برنامه، ظرفیت تولید سالانه جهانی خود را به بیش از 7 میلیون وسیله نقلیه بر اساس سه شیفت کاری روزانه در تمام کارخانه های خود قرار داده بود.

به گفته این منابع آگاه، برنامه جدید براساس دو شیفت کاری خواهد بود که با بسته شدن این 14 خط مونتاژ، ظرفیت تولید این شرکت به حدود 5.5 میلیون خودرو در سال خواهد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها