پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۳۴ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹
تسلا، متخصص تولید خودروهای برقی، به تازگی یک درخواست ثبت حق امتیاز اختراع را به ثبت رسانده که مربوط به یک باتری است که گفته می شود برد حرکتی خودرو را به بیش از یک میلیون مایل (1.61 میلیون کیلومتر) می رساند.


تسلا و مدیر آن ایلان ماسک که متخصص و پیشرو در تولید خودروهای برقی هستند، به تازگی یک درخواست ثبت حق امتیاز اختراع را به ثبت رسانده که مربوط به یک باتری است که گفته می شود برد حرکتی خودرو را به بیش از یک میلیون مایل (1.61 میلیون کیلومتر) می رساند.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از خبرخودرو، گفته می‌شود در تولید این باتری از روش ساخت تک کریستال نیکل، کبالت و آلومینیوم برای تولید الکترود باتری یون لیتیومی استفاده شده است.

فناوری نیکل- کبالت- آلومینیوم جدید احتمالاً از فناوری نیکل- منگنز- کبالت کاتد باتری های یون لیتیومی تسلا که پیشتر ثبت شده بود پیشی خواهد گرفت. آزمایش های فناوری جدید تسلا در دمای 40 درجه سلسیوس نشان داد که این باتری ها تا چهار هزار بار امکان شارژ دارند. البته در صورت استفاده از یک سامانه خنک کننده این مقدار به بیش از 6000 بار می رسد.

در صورتی که متوسط حرکت خودرو در هر بار حرکت آن را 402 کیلومتر در نظر بگیریم، باتری های جدید تسلا می توانند برای 1.61 میلیون کیلومتر استفاده شوند.

گمان می‌رود خودروی مدل 3 تسلا که پیشتر ایلان ماسک اعلام کرده بود با هدف تبدیل شدن به یک تاکسی خودکار تولید شده، به این باتری جدید مجهز شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: