پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۵۶ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگانی که جرایم آن‌ها بیش از ۱۰ میلیون ریال است، توقیف می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از خبرخودرو، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگانی که جرایم آن‌ها بیش از ۱۰ میلیون ریال است، توقیف می‌شوند.


سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور گفت: بر اساس تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آن دسته از رانندگانی که مبلغ جرایم رانندگی آن‌ها بیش از ۱۰ میلیون ریال باشد، مشمول توقیف فیزیکی و سیستمی می‌شوند.

وی ادامه داد: برابر این قانون رده‌های عملیاتی درون و برون شهری پلیس راهور نیروی انتظامی به محض رؤیت چنین خودروهایی، موظف به توقیف وسیله نقلیه در استان‌های کشور هستند تا این جرایم پرداخت شود.

این مقام انتظامی اضافه کرد: رانندگان می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی راهور ۱۲۰ و سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ و همچنین مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ از میزان تخلفات خودروی خود مطلع شوند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان وسایل نقلیه‌ای که مرتکب تخلفات رانندگی حادثه‌ساز می‌شوند علاوه بر اعمال جریمه رانندگی نمره منفی اخذ می‌کنند و در سوابق گواهینامه رانندگی آنان در سامانه اجرائیات ثبت می‌شود.

وی افزود: در صورت تکرار تخلفات یادشده و به حدنصاب رسیدن ۳۰ نمره منفی در مرحله اول، گواهینامه آنان به مدت سه ماه ضبط و از رانندگی محروم می‌شوند.

سرهنگ ابراهیم پور خاطرنشان کرد: برابر تبصره ۲ ماده ۷ همین قانون در صورتی که متخلف به مدت ۶ ماه از زمان آخرین تخلف منجر به نمره منفی مرتکب هیچ یک از تخلفات راهنمایی و رانندگی نشود همه نمرات منفی ناشی از تخلفات ارتکابی گذشته بدون اثر می‌شود و تخلفات بعدی وی به عنوان تخلف اول او محسوب می‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: