پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۰۶ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹
گروه بین الملل: پاندمی ویروس کرونا برنامه بسیاری از شرکت های خودروسازی را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد.به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از خبرخودرو، این پاندمی ناگهانی برای جگوار لند روور که مشغول انجام برنامه های کاهش هزینه و سود بردن از فروش قدرتمند سال گذشته در بازار چین بود، بسیار گران تمام شد و حتی برنامه های تولیدی دیفندر جدید در کارخانه های اسلواکی را به شدت مختل کرد.

طبق مطالعات گروه تحقیقاتی Auto Analysis در صورتی که تعطیلی ها تا پایان ماه آوریل ادامه پیدا کند، خودروسازان اروپایی و آمریکایی به ترتیب 54 و 44 میلیارد پوند ضرر خواهند کرد و به طور متوسط تیراژ تولیدشان افتی 2 میلیون دستگاهی خواهد داشت.

فایننشال تایمز در مقاله ای گزارش داد که جنرال موتورز 13 میلیارد پوند و فورد 12.5 میلیارد پوند از این تعطیلی آسیب دیده اند. حتی دایملر هم که فروش خوبی داشت با افتی محسوس مواجه شده است.

هربرت دیس، مدیر گروه فولکس واگن گفت که ضرر هر هفته تعطیلی شرکتش به 1.77 میلیارد پوند می رسد.

از سوی دیگر حتی در صورت طبیعی شدن اوضاع تا میانه ماه می، بازار خودروهای نو به زمان زیادی برای بازیابی وضعیت خود نیاز دارد. اما این همه ماجرا نیست و خودروسازان باید پس از تعطیلی ها به فکر اجرای قوانین سخت‌گیرانه محدودیت آلایندگی کربن دی اکسید باشند وگرنه با جریمه های سنگین مواجه خواهند شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها