پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۱۶ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۹
در سال جهش تولید:
گروه صنعتی ایران خودرو درراستای پاسخ گویی به سلیقه و نیاز شهروندان‌، ۷ محصول جدید در سال جهش تولید به بازار عرضه می کند.


به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از ایکوپرس، کیانوش پورمجیب معاون معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو گفت: این گروه صنعتی در سال جاری ‌محصولات جدید رانا پلاس‌، سورن پلاس‌، سمند بهینه‌، ‌دنا پلاس اتوماتیک‌، 207 پانوراما دستی و اتوماتیک وk132 را روانه بازار می‌کند.

وی افزود: تولید و عرضه چهارمحصول صندوق‌دار k132‌، کراس‌اوورk125 و هاچ‌بک k121 و دنای برقی نیز از بهمن سال 99 تا بهمن 1401 در دستور کار این خودرو ساز قراردارد.

پورمجیب خاطرنشان کرد: خودروk132 که حاصل تفکر دانش ایرانی است برپایه پلتفرم ایران خودرو با 92 درصد ساخت داخلی‌، تولید آن در بهمن سال جاری آغاز می‌شود

وی خاطرنشان ساخت این خودرو به گیربکس اتوماتیک و موتور ای.‌اف‌.7 توربوشارژ مجهز خواهد شد. معاون تحقیقات‌، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو از عرضه خودرو ی 207 پانوراما در نیمه اول سال جاری خبردادو تصریح کرد: این خودرو در نیمه دوم سال جاری به گیربکس اتوماتیک تجهیز می‌شود.

پورمجیب درخصوص توسعه قوای محرکه هیبرید و برقی خاطر نشان کرد: محصول رانا و دنا پلاس را برای تولید در این بخش در نظرگرفته شده است و دنای برقی در نیمه اول سال 1400 قابل عرضه است‌.

پورمجیب گفت‌: دنا پلاس به عنوان اولین محصول به گیربکس شش سرعته در سال جاری تجهیز می‌شود. طبق برنامه قرار است در سال جاری 10 هزار گیربکس دستی شش سرعته تولید شود.

پورمجیب خاطرنشان کرد؛ گیربکسAMT شش سرعته اتوماتیک با 60 درصد داخلی سازی در سه ماه پایانی سال جاری آغاز می شود و قرار است در این سال یک هزار دستگاه از این نوع گیربکس تولید شود.

وی با اشاره به طراحی پلتفرم اختصاصی ایران‌خودرو افزود: این پلت‌فرم قابلیت پوشش سگمنت‌های مختلف خودرو شامل سدان‌، وانت‌، هاچ‌بک و کراس‌اوور را خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین ها