پایگاه خبری سرعت پرس

۱۹:۳۴ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۸
كرونا كار خود را كرد:


به گزارش پايگاه خبرى سرعت پرس به نقل از ستاد برگزارى نمايشگاه خودروى ژنو، اين رويداد مهم خودرويى برگزار نخواهد شد. در آخرين خبرى كه چند ساعت پيشتر منتشر كرده بوديم خبر از احتمال كنسل شدن اين نمايشگاه داشتيم كه حال در آخرين لحظات مشخص شد كه اين نمايشگاه برگزار نخواهد شد. پيدا شدن ٤ كيس مبتلا به ويروس كرونا موجب شد تا دولت فدرال سوئيس از برگزاركنندگان اين نمايشگاه بخواهد تا برپايي اين نمايشگاه را به تعويق بياندازند. 
نمايشگاه ژنو به عنوان قديمى ترين و البته اولين نمايشگاه خودرويى در هر سال همواره از اهميت بسيار بالايي براى خودروسازان برخوردار است تا جايى كه آنها خودروهاى كانسپت و يا جديدترين محصولات شان را دراين نمايشگاه پرده بردارى مى كنند. 
ويروس كورونا همچنين موجب تعطيلي نمايشگاه بارسلون، نمايشگاه خودروى پكن و جشنواره the ice for short سن موريس شده است كه هر سال در همين تاريخ پذيراى نمايش و رانندگى با هيجان انگيزترين خودروهاى دنياست. نودمين نمايشگاه خودروى ژنو كه قرار بود درهايش از روز دوشنبه به روى خبرنگاران باز شود، طبق تصميم دولت فدرال سوييس مبنى بر اينكه برگزارى هيچ رويدادى با حضور بيش از ١٠٠٠ نفر مجاز نيست، كنسل شد. 


از طرف ديگر با توجه به هزينه هااى فراوانى كه شركت كنندگان براى حضور در ژنو ٢٠٢٠ متحمل شده اند و با توجه به زمان اندك تا برگزارى نمايشگاه قرار بر اين است تا روز افتتاحيه به صورت آن لاين از نمايشگاه گزارشاتى منتشر گردد. بسيارى از شركت ها همچون مرسدس و گروه فولكس واگن و پورشه قرار بود از محصولات جديد خود همچون مرسدس اي كلاس و فولكس گلف جديد رونمايي كنند كه اين برنامه ها به صورت آنلاين اجرا خواهد شد. ضمن اينكه آستون مارتين نيز با ارسال نامه اى به مشترى و ميهمان ويژه خود مانى خوشبين خبر از كنسلى حضور در نمايشگاه داده است. برنامه لايو نمایشگاه اتومبیل ژنو روز ۳ شنبه از ساعت ۱۱ صبح به وقت ایران از شبکه های مجازی قابل پخش می باشد و مرسدس و پورشه اعلام کرده اند كه رونمایی خودروهای خود را به صورت زنده در شبکه مجازی و دیجیتالی پخش كرده ولی ورود بازدید کنندها و خبرنگارها به اين مراسم ممنوع می باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: