پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۳۳ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
تسلا مدل ۳ سومین خودروی پرفروش ایالت کالیفرنیای آمریکا در سال ۲۰۱۹ شد.


به گزارش پایگاه خبری سرعت‌پرس، تسلا مدل ۳ که یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای تمام الکتریکی، لوکس و قدرتمند در بازارهای جهانی به شمار می‌آید، در تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از سایت کلین تکنیکا، توانسته ‌عنوان سومین خودروی پرفروش بازار خودروی کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی را از آن خود کند و بدین ترتیب از پس خیلی از رقبای بنزینی خود در این بازار برآید.

بر اساس این آمار، هوندا سیویک در سال ۲۰۱۹ میلادی در این بازار با فروش 18728دستگاه موفق شده است جایگاه نخست این رده بندی را به خود‌ اختصاص دهد. بعد از آن تویوتا کمری با فروش 15891 دستگاه در جایگاه دوم و تسلا مدل ۳ نیز با فروش 15805 دستگاه در رتبه سوم پرفروش‌ترین‌های بازار کالیفرنیا قرار بگیرد. بازاری که بدون شک یکی از مهم‌ترین بازارهای فروش خودرو در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. برپایه این گزارش رتبه چهارم و پنجم نیز به ترتیب به هوندا آکورد با فروش 14300 دستگاه و تویوتا کرولا  با فروش 14075 دستگاه اختصاص یافته استآمار کل فروش این برندها در سال 2019 نیز به ترتیب زیر بوده که نشان‌دهنده ادامه این روند در طول کل سال بوده است:

هوندا سیویک: 75915 دستگاه

تویوتا کمری:63459 دستگاه

تسلا مدل3:   59514 دستگاه

هوندا آکورد: 58310 دستگاه

 و

تویوتا کرولا:  54186 دستگاهاما صرف نظر از جایگاه فروش تسلا 3، بد نیست بدانید که این خودرو با 678 میلیون دلار فروش از حیث ارزش مالی و درآمدزایی برای کمپانی نیز در بالاترین جایگاه این لیست قرار گفته است. همانطور که ملاحظه می‌کنید، طبق آمار اعلام شده رتبه‌های بعدی نیز  در اختیار کمری، سیویک، آکورد و کرولا قرار دارد.

 


جالب اینجاست که تسلا 3 علاوه بر موفقیت‌های یاد شده توانسته یک رکورد دیگر را هم برای خود ثبت کند که با توجه به موفقیت‌های پیش از این 3 برند مرسدس، لکسس و ب‌ام‌و در بازار این ایالت بسیار قابل توجه است. طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن فروشندگان خودروهای جدید در کالیفرنیا، تسلا 3 با فروش 15805 دستگاه خودرو توانسته با فاصله بسیاری از 3 برند یاد شده در صدر لیست سدان‌های پرمیوم بازار قرار گیرد. در این لیست مرسدس C کلاس با 4120 دستگاه در جایگاه دوم، لکسس ES با 2402 دستگاه در رتبه سوم، ب‌ام‌و سری 3 با 2047 دستگاه در مکان چهارم و ب‌ام‌و سری 4 با 1636 دستگاه در جایگاه پنجم سدان‌های پرمیوم بایستد.  


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: