پایگاه خبری سرعت پرس

۰۸:۴۳ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
تب کرونا خوابید:
شرکت ژاپنی هوندا روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد تولید خودرو و قطعات خودرو را به زودی در چین از سر بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس، هم‌زمان با شیوه گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین و نواحی دیگر از شرق آسیا، بسیاری از شرکت‌های مختلف از جمله خودروسازان بزرگ از تعطیلی و توقف خط تولید خود در این کشور خبر دادند.

 

حالا در خبری که ایسنا منتشر کرده به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی هوندا تصمیم گرفته است که فعالیت خود در چین را با رعایت نکات بهداشتی و اقدامات موردنیاز به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، باری دیگر آغاز کند و بدین ترتیب از تعطیلی و زیان‌دهی کارخانه خود در این کشور جلوگیری به‌عمل بیاورد. بر اساس گزارش رویترز، هوندا روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که کارخانه اختصاصی آن در چین از تاریخ ۱۷ فوریه به تولید خودرو و قطعات مربوطه اقدام خواهد کرد.براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی ایسنا، ‌تسلاموتورز چین نیز که تحت‌تاثیر شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا موقتا تعطیل شده بود، دوباره آغاز بکار کرده است. برپایه این خبر گیگافاکتوری تسلا ۳ که کارخانه اختصاصی شرکت آمریکایی تسلاموتورز در چین به شمار می‌رود، به‌تازگی اعلام کرده است این شرکت که بعد از شیوع گسترده خطرناک و کشنده کرونا، به صورت موقت تولید خود را متوقف کرده بود، حالا بار دیگر کار خود را از سر خواهد گرفت.سال گذشته این شرکت بزرگ و موفق آمریکایی به منظور افزایش فروش خودروهای الکتریکی خود در چین، تصمیم گرفت تا یک کارخانه اختصاصی در این کشور راه اندازی کند و بر بازار چین که یکی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در جهان به شمار می‌رود، تسلط پیدا کند.  

ویروس خطرناک و کشنده کرونا که شیوع گسترده آن از اوایل ماه ژانویه سال جاری میلادی رسانه‌ای شد، تاکنون جان بالغ بر یک هزار نفر را در چین گرفته و بیش از ۴۰ هزار نفر در کشورهای جهان را مبتلا کرده است. هنوز منشا این ویروس خطرناک شناخته نشده ولی تاثیرات و تبعات منفی بسیار گسترده‌ای بر اقتصاد چین و سایر کشورهای جهان داشته است.منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: