پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۳۷ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
در پی شیوع ویروس کرونا
تویوتاموتورز به دنبال شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین، کارخانه‌های خود را در این کشور تعطیل کرد.


به گزارش سرعت پرس به نقل از بلومبرگ گروه خودروسازی تویوتاموتورز ژاپن روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که کارخانه‌های خود ‌در چین را  تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا تا تاریخ ۹ فوریه تعطیل خواهد کرد.

ماکی نیمی سخنگوی شرکت تویوتا گفته است: ‌ما اوضاع را کنترل خواهیم کرد و تصمیم‌گیری در مورد ادامه کار در چین را به بعد از زمان 10 فوریه موکول می‌کنیم.

تویوتا بر اساس دستورالعمل‌های وزارت خارجه ژاپن‌، سفر به استان هوبئی را محدود كرده است. نیمی گفته: در حالی که هیچ محدودیتی برای سایر قسمت‌های چین وجود ندارد‌، تویوتا از کارمندان خود می‌خواهد از سفرهای غیر ضروری به مناطق دیگر این کشور بویژه شهر ووهان‌، پایتخت هوبی جلوگیری کنند. وی افزود که در حال حاضر هیچ کارمند تویوتا در این استان وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا چنین تصمیمی در زنجیره تأمین تویوتا تأثیر خواهد گذاشت، گفت: "از آنجا که زنجیره تأمین گسترده‌ای در صنعت خودرو وجود دارد و بخش وسیعی از قطعات و اجزای سازنده برای تولید وسایل نقلیه وجود دارد، به طور خاص اظهار نظر در مورد این موضوع دشوار است.

 

هم‌زمان با گسترش و شیوع ویروس کشنده و خطرناک جدید موسوم به "کرونا" در چین که تاکنون منجر به کشته شدن حدود ۱۳۰ نفر و ابتلا ۶۰۰۰ نفر در شهرهای مختلف شده است، بسیاری از شرکت‌های خارجی فعالیت خود در چین را محدود کرده‌اند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: